Monday, April 15th, 2024

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi: DOT’un Hedefi 25 Dolar mı?

Bitcoin’den bağımsız olarak yükselişini devam ettiren ve düşüşten çok fazla etkilenmeyen Polkadot (DOT), asıl hedefine hala ulaşmamış olabilir. DOT/USD işlem çifti neredeyse 19 dolar seviyesine ulaştıktan sonra hafif bir düzeltme yaşadı ve bu düzeltme beklenen bir gelişmeydi.

DOT/USD Teknik Analizi

DOT fiyatı bu düzeltme ile yeniden 17 dolar seviyesine kadar gerilediyse de yükseliş tekrar başladı. Kısa süre önce 6 dolar seviyesinden işlem gören DOT, önce 12 doları, buradan 16 doları ve daha sonra da 18,5 doları kırdıktan sonra hala yükselişine devam ediyor.

DOT/USD teknik analizine bakıldığında Cumartesi günü 4 saatlik grafikteki simetrik üçgenin kırılması kesinlikle yeni bir yükseliş trendini destekledi ve yükseliş bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. Uzmanlara ve teknik analistlere göre DOT fiyatının bundan sonraki hedef seviyesi ise 25 dolar olarak gözüküyor.

DOT Psikolojik Dirence İlerliyor

DOT grafiğinde psikolojik direnç olarak görülen 20 doların kırılması, kısa vadede 22 doların ve eninde sonunda psikolojik 25 doların kırılmasını beraberinde getirebilir. 20 dolarda hem Fibonacci geri çekilme seviyesine göre hem de psikolojik açıdan güçlü bir direnç bulunuyor ve burada önemli bir geri çekilme görülebilir. DOT fiyatı 20 doları test ettikten sonra 19 dolara kadar gerileme ihtimaline sahip. 19 doların altına inilmesi ise yeniden 17 dolar bandına inişi tetikleyecektir.

polkadot fiyat

Ethereum’un rakiplerinden birisi olarak görülen Polkadot’un bu yükselişi ise ETH bazında bir hareketlenme görülmesi ile yavaşlayabilir. Ethereum tüm zamanların rekorunu gördükten sonra düşüşe geçti ancak yeniden toparlanma sürecine girdi.

DOT yatırımcılarının böyle bir duruma karşı takip etmeleri gereken seviyeler ise 16 dolar, 14 dolar ve son olarak 11 dolar olacaktır.

Facebook Comments