Monday, May 23rd, 2022

Polkadot (DOT) Fiyatı 20 Dolar Üzerini Gördü: Hedef 50 Dolar mı?

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi Polkadot (DOT), tüm zamanların rekorunu bir kere daha tazeledi. DOT/USD işlem çifti 20 doların üzerine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve bazı borsalarda 21 dolar seviyesine kadar yükseldi.

DOT Fiyat Hedefi Ne?

Peki analistlerin bundan sonraki DOT hedefleri tam olarak hangi seviyelere işaret ediyor ve olası bir düşüşte destek için hangi noktalara bakılmalı?

DOT/USD teknik analizine göre 19,4 dolar çok önemli bir destek noktası olarak görülüyor. DOT fiyatı 19,4 doların altına sarkarsa yeniden 16 dolar seviyeleri görülebilir. Ancak bunun dışında DOT fiyatının 21,45 dolar direncini kırdıktan sonra 25 dolar psikolojik direncine doğru hiçbir engel olmadan yükselmesi bekleniyor.

Ethereum’un en büyük rakiplerinden birisi olarak görülen Polkadot’un tam da Ethereum fiyatının yükselişe geçtiği bir zamanda yükselmesi ise rekabeti arttırmakta. Polkadot ekosistemi geliştikçe DOT fiyatı da bundan olumlu etkileniyor ve alış baskısı buna bağlı olarak artıyor. DOT fiyatı  son 24 saat içerisinde %17, 7 gün içerisinde ise %31 artış yaşadı.

DOT/USD Teknik Analizi

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 20,33 dolardan işlem gören DOT, toplam piyasa değerini de 19 milyar doların üzerine kadar çıkardı. Son 24 saatlik ticari hacimde 3,5 milyar dolara ulaşan DOT, bu yönüyle hala Ethereum’un bir hayli gerisinde. Buna rağmen analistlerin 50 dolarlık uzun vadeli hedef, DOT’un Ethereum’u yakalamasını sağlayabilir.

DOT/USD teknik analizine göre 21,45 dolardan sonra fiyatın önünde hiçbir direnç bulunmuyor. Ancak psikolojik direnç olarak 25 dolar, 30 dolar ve 40 dolar seviyeleri zorlu olacaktır. Altcoin sezonu devam ettikçe ise DOT fiyatı da yükselişini devam ettirebilir.

Facebook Comments