Thursday, April 18th, 2024

Polkadot (DOT) Yatırımcıların Çok Dikkat Etmesi Gerekiyor! Bu Veriler Önemli!

Öncelikle burada paylaşılan görüşler teknik analiz verilerine dayanmaktadır. Bilgi amaçlı paylaşılmış olup yatırım tavsiyesi içermez. Bitcoin’in 30.000 seviyelerinden kopmasıyla birlikte altcoinlerin bazılarında ciddi yükselişler yaşandı. Hatta önemli bir kısmı +40% fiyatlama yaptı. Ancak Polkadot (DOT) çok daha iyi bir performans sergiledi.

Polkadot (DOT)

İki hafta içinde fiyatı 10,3 dolardan 19 dolara kadar çıkan Polkadot fiyatı yaklaşık %100 artış gösterdi. Ancak bu yükselişe rağmen bazı riskler bulunuyor. Fiyat halen alt kanalın dışına tam anlamıyla çıkabilmiş değil. Şu sıralarda (22:05 itibariyle) Polkadot (DOT) yaklaşık 19 dolardan işlem görmeye başlıyor. Kısa sürede %10 artış sürpriz oldu.

Fiyat 19 Mayıstan bu yana genel bir düşüş trendine girdi. Polkadot 13,8 ve 10 dolar seviyelerinde dipler oluşturdu. Ancak buradan yaşanan yükselişler nispeten düşük bir zirve 19,6 seviyelerinde oluştu.

Polkadot (DOT) Grafiği

Hali hazırda önemli 2 destek seviyesi bulunuyor. Bunlardan biri 17 diğer ise 13,8 dolar seviyeleridir. Fiyatın 13,8 desteğini kaybetmesi en son ocak ayında görülen 7,2 dolar fiyatını mümkün hale getirebilir. Böyle bir senaryonun yaşanması ciddi kayıplara sebep olacaktır.

Aşağıdaki grafikte Polkadot’un bugün 17 dolar seviyelerindeki halini görüyorsunuz. Aşağı kanalın üst çizgisinde uzun süre kalan fiyat nihayet akşam saatlerinde bunu kırabildi. Yani akşam saatlerinde yaşanan kırılma son derece önemli, Bitcoin (BTC) mevcut konumunu korursa bu destekleyici olacaktır. Alıcılar alçalan trendin kırıldığından emin olduğunda Polkadot (DOT) fiyatı ciddi anlamda yükselebilir.

Alçalan kanalın üst direnci belli oranda kırılmış olsa da bunun kalıcı olması önemlidir. Eğer mevcut fiyat korunamazsa kanal içinde daha büyük bir düzeltme yaşanabilir. Bu durum 19 dolardan Polkadot (DOT) alan yatırımcıları üzecektir. Fiyatın 19 ve 17 dolar arasında yapabileceği muhtemel hareketler yatırımcılar tarafından lehlerine değerlendirilebilir.

Üst kanal çizgisini stop alarak başlaması muhtemel hızlı yükselişten de payınızı alabilirsiniz. Fiyat buradan desteği bulursa ve Bitcoin (BTC) yeniden 40.500 dolar üzerinde tutunabilirse %30’a varan kazançlar görebiliriz.

Facebook Comments