Tuesday, October 3rd, 2023

Polkadot Fiyat Analizi: DOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Piyasa hacmi bakımından en büyük 5. kripto para konumunda bulunan Polkadot (DOT) bir süredir volatil fiyat hareketleri sergiliyor ve bu hareketlerin DOT’a yeni bir rekor getirdiği görülüyor. Peki, yükselişin ardından düşüşe geçen DOT’ta önemli seviyeler nereler?

Polkadot Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 42,75 dolardan işlem gören Polkadot, 3 Nisan’da 46,80 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Sonrasında 40 dolar bandına kadar çekilen DOT’un şu an için nispeten düşüş grafiği çizdiği görülüyor.

Aslında DOT’un 2021 yılı başındaki fiyat seviyeleri düşünüldüğünde bugün gelinen seviye oldukça iyi. Polkadot içinde bulunduğumuz yıla 4-5 dolar bandından başladı ve bugün 40 dolarlık seviyenin üzerine bulunuyor. Dolayısıyla DOT yaklaşık olarak 3 ayda yatırımcısına 10 kat kazandırmış durumda.

Polkadot Önemli Seviyeler

Analistlere göre şu anda 40 dolar bandı her ne kadar yükseliş eğrisinin devam etmesi için önemli bir seviye olsa da aşağı yönlü ilk desteğin 37,5 dolarda olduğu düşünülüyor. Eğer geri çekilme bu seviyenin altına doğru devam ederse DOT’ta yeni bir konsolidasyon süreci başlayabilir.

Ancak şu an için DOT’un gözünü 60 doların üzerine diktiği ve 62 doların bu noktada ilk önemli direnç olduğu ifade ediliyor. Yine de bu yükseliş öncesinde 42 dolar bandında bir konsolidasyon olabileceği düşünülüyor.

Tüm bunlara bakıldığında aslında Polkadot platformunun attığı geliştirme adımlarının DOT fiyatı üzerinde büyük etkisi olduğu görülüyor. Dolayısıyla yatırımcılar arkasındaki platform güçlü olduğu için DOT’un da yükseliş hareketini devam ettireceğini düşünüyor.

Facebook Comments