Sunday, December 3rd, 2023

Polkadot Fiyatı: Piyasada Yaşanan Düşüşte DOT En Az Değer Kaybedenler Arasında

Tüm kripto para birimi piyasasında yaşanan düşüşle birlikte son zamanların popüler kripto para birimi Polkadot’ta da düşüşler yaşanıyor. Ancak genel grafiklere bakıldığında DOT’un diğer kriptolara göre daha az bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Polkadot Fiyatı

Polkadot 16 Ocak 2021 tarihinde 19,41 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve sonrasında piyasadaki genel düşüş havası ile birlikte geri çekilmeye başladı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 16,09 dolardan işlem gören DOT’un düşüş grafiğinde en fazla 14,60 dolar bandında kadar gerilediği görülüyor.

Bununla birlikte DOT’un son 24 saat içinde yalnızca %4’lük bir değer kaybetmiş olması da piyasada %10, %15 değer kayıpları yaşandığı göz önünde bulundurulduğu zaman çok büyük bir düşüş olarak görülmüyor.

DOT ve XRP Rekabeti

Polkadot, Ripple’ın rakibi olarak görülen bir proje ve Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile başının derde girmesinin ardından DOT’un birden atağa geçtiği ve en sonunda piyasa değeri bakımından XRP’yi geride bıraktığı görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada DOT 14,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü sırada yer alırken XRP 12 milyar dolarlık piyasa değeri ile 5. sırada yer alıyor.

DOT Fiyat Beklentileri

Analistlerin açıklamalarına göre 15 dolar bandı DOT’ta önemli bir destek seviyesi olarak hizmet veriyor ve bu desteğin kırılması fiyatı 14 dolara ve sonrasında daha da altına sürükleyebilir.

Ancak DOT’un piyasa düşüşü esnasında güçlü kalmasının ve en az düşüş sergileyen kriptolar arasında yer almasının pozitif bir işaret olduğu düşünülüyor. Eğer DOT 16 doların üzerinde kalmayı başarırsa bir başka yükseliş hamlesi ile 18 doların üzerini yeniden görebilir.

Yine de DOT’un hareketlerinin genel piyasaya bağlı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Polkadot ile ilgili detaylı bilgilere “Polkadot Coin Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments