Saturday, February 24th, 2024

Polkadot Yorum: DOT Fiyatı Yine Rekor Tazeleyebilecek mi?

Polkadot (DOT), son zamanlarda yakaladığı yükseliş ile beraber toplam piyasa değerine göre en büyük 4. kripto para birimi sıralamasına yükseldi. DOT, 7 günlük sürede %80 yükseliş elde ederek toplam piyasa değerini 16 milyar dolara kadar çıkardı ve bu yükselişin tam olarak nerede duracağı bilinmiyor.

DOT Fiyatı Konsolidasyona Girdi

DOT fiyatı 11 Ocak tarihinde 7,80 dolar seviyesinden işlem görürken, 17 Ocak tarihinde 18,90 dolar seviyesine kadar yükseldi ve %100 üzerinde artış kaydetti. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise DOT fiyatı 16,88 dolar seviyesinden işlem görüyor ve önemli bir direnç noktasına takıldı.

DOT/USD‘nin daha önceki tüm zamanların rekoru olan 18,10 dolar, şu an önemli bir direnç konumunda. 18,10 doların kırılması durumunda ise önce 18,50 dolar, bunun devamında ise 18,90 dolar direnç olacaktır. DOT eğer bu seviyelerin üzerine çıkabilirse rekorunu tazeleyip fiyat keşfine başlayabilir. Fiyat keşfi aşamasında DOT’un önünde hiçbir direnç olmaması, psikolojik direnç olan 20 dolar seviyesine kadar yükselişi beraberinde getirebilir.

DOT İçin Yükseliş Sinyalleri Mevcut

Lider kripto para birimi Bitcoin’in sert bir hareket sergilemesi durumunda ise DOT’un gerileyeceği ilk destek 16,40 dolar olacaktır. Hem RSI hem MACD indikatörlerine göre yükselişine devam edebileceği görünen DOT, ancak genel bir piyasa düşüşü ile sert bir çekilme yaşayabilir. Bu çekilme durumunda ise 16,40 doların devamında 16 dolar, 15,70 dolar ve 15 dolar destek olacaktır.

DOT, uzmanlara göre uzun vadede 20 dolar seviyesinin çok üstüne çıkabilecek potansiyele sahip. Bunun Ethereum’a rakip bir ekosisteme sahip olması ise uzmanların tahminlerinin gerçekleşme ihtimalini arttırıyor.

Facebook Comments