Monday, February 26th, 2024

Polkadot’un Muhteşem Performansı Rekor Getirdi: DOT Nereye Kadar Yükselecek?

Piyasa hacmi bakımından ilk onun içinde yer alan ve 24 saatte sergilediği muazzam performansı ile dikkatleri çeken son proje Polkadot (DOT) oldu. DOT yükseliş grafiği ile birlikte piyasa değeri sıralamasında da birden fazla kriptoyu geride bırakarak beşinciliğe yükseldi.

DOT’un 24 Saatlik Performansı

Elde edilen verilere göre DOT son 24 saat içinde %37’nin üzerindeki artış performansı ile 11,70 doları gördü ve aslında kendi rekorunu kırmış oldu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 11,29 dolardan işlem gören Polkadot’un piyasa değeri de ilk kez 10 milyar doları geçti ve bu yükseliş DOT’a beşinci sırayı getirdi.

CoinMarketCap verilerine göre DOT şu anda 13 milyar dolarlık piyasa değeri olan XRP’nin hemen altında ve 9,6 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Litecoin (LTC) hemen üzerinde bulunuyor.

Yeni Projenin Göz Kamaştıran Performansı

Aslında ilk onda yer alan projeler bakıldığında Polkadot’un nispeten daha yeni bir proje olduğu görülüyor. Polkadot’un geçen yıla kadar Ethereum tabanlı projeler arasında bölünen ve kendi Blockchain’ini oluşturan Parity Technologies’den Gavin Wood ve Jutta Steiner liderliğinde inşa edildiği biliniyor.

Aralık 2019’da Parity, Ethereum Blockchain’ine erişmenin ikinci en popüler yolu olan Parity Ethereum istemcisini artık sürdürmeyeceğini açıkladı. Amaç Polkadot’a daha fazla zaman ayırmaktı.

Öte yandan Polkadot, Mayıs ayında ana ağını piyasaya sürdüğünden bu yana, ölçeklenebilir akıllı sözleşmeler üzerinde çalışan Moonbeam ve dijital kimlik üzerinde çalışan KILT gibi projelerden geliştirmeler aldı. Polkadot ile ilgili daha detaylı bilgilere “Polkadot Coin Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

DOT’ta Yükseliş Devam Edecek Mi?

Analistlerin yorumlarına bakıldığında Polkadot’ta yükseliş eğilimi bir süre daha devam edebilir. Grafikleri değerlendiren analistler, 11 dolarlık bölgenin önemli olduğunu ve buradaki desteğin kaybedilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Eğer DOT 11 doların üzerinde kalmayı başarabilirse 12 dolar ile yeni bir rekora imza atabileceği düşünülüyor.

Facebook Comments