Saturday, February 24th, 2024

Polymath Coin Nasıl Alınır?

Polymath (POLY), menkul kıymet tokenlerinin üretilmesini kolaylaştırmayı hedefleyen Ethereum ağı tabanlı bir blockchain projesidir. Trevor Koverko tarafından hayata geçirilen Polymath, ST-20 Polymath standardı tabanlı (ERC1400) bir kripto para birimine de sahiptir. Bu kripto para birimi kullanıcıların tokenlerini sadece belirli katılımcılara açabilmelerini sağlayıp, menkul kıymet tokeni konusundaki zorlukları gidermekte. Şimdiye kadar Polymath platformu üzerinde 220’den fazla token oluşturuldu ve bunların hepsi sadece belirli bir kitleye özel ve onlar tarafından alınıp satılabilmekte.

2017 yılında hayata geçirilen Polymath, daha sonra 31 Ocak 2018 yılında Ethereum ana ağına geçti. POLY’nin ilk piyasaya sürüldüğü anlarda 240.000.000 token dağıtıldı ancak Polymath Coin’in maksimum arzı 1 milyar adet olarak biliniyor. Şu an için 808.000.000 Polymath Coin sirkülasyonda bulunuyor ve 31 Ocak 2022 itibarıyla bu 925.000.000 seviyesine kadar çıkacak.

Polymath (POLY) Nedir?

Ağdaki menkul kıymet tokenlerini üretebilmek için aynı Ethereum ağında olduğu gibi ağın kripto parasına yani POLY’e sahip olmak gerekiyor. POLY, toplam piyasa değerine göre 134. sırada yer alıyor ve 340 milyon doların üzerinde değerlemeye sahip. POLY’nin son 24 saat içerisinde 78 milyon dolarlık hacim elde etmesi ise ağın ve platformun ne kadar çok ilgi çektiğini göstermekte.

POLY/USD, tüm zamanların rekorunu ise 19 Şubat 2018 tarihinde yani bundan yaklaşık 3 yıl önce kırdı. 1,66 dolarlık birim fiyata yükselen POLY Coin, %66 düşüş yaşadı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,5704 dolardan alınıp satılmakta.

POLY’nin şu an kendi test ağını denemelere başladığı ve bunun başarılı gitmesi durumunda kendi ana ağına geçeceği biliniyor. Proof-of-Stake tabanlı blockchain ağı Polymesh, bütün testlerin başarılı olması durumunda 2021 yılında piyasaya sürülebilir. POLY yatırımcıları ise ana ağa geçilmesinden sonra 1:1 oranında POLYX token alabilecek. Ana ağa geçişlerin her zaman fiyat konusunda hareketlilik yarattığı bilinen bir gerçek ve şimdiden birçok yatırımcı POLY almaya başlamış olabilir.

POLY Coin Nereden Alınır?

POLY Coin satın almak için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir. Binance üyeliği açtıktan sonra alım satıma bölümüne girerek POLY/BTC işlem çiftinden dilediğiniz kadar POLY Coin’i saniyeler içerisinde alabilirsiniz. An itibarıyla en çok likiditeye sahip paritenin de bu olduğu görülüyor.

Facebook Comments