Saturday, January 28th, 2023

Popüler Altcoin, Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı: Güney Kore Haberi Yükseliş Getirebilir mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yılın ilk haftasında rekor kırmasından sonra yatay seyretmesi, altcoinlerin hareketlenmesini sağladı. XRP dışında neredeyse bütün altcoinlerin önemli yükselişler elde ettiği biliniyor ve bu durum kripto para sektörünü genel olarak hareketlendirdi. Böyle bir hareketliliğe rağmen ise IOTA’nın da nispeten yerinde saydığı görüldü. Popüler kripto para projesi bu durgunluktan sonra ise önemli bir ortaklığa imza atmış olabilir.

IOTA’dan Güney Kore Merkezli Ortaklık

IOTA’nın merkezsiz ağının ve teknolojisinin arkasındaki IOTA Foundation, Güney Kore ve Güneydoğu Asya bölgesini kapsayacak önemli bir ortaklığa imza attı. IOTA, iki bölgede hayata geçirilecek akıllı şehirlerin kurulumunda aktif rol oynayacak ve IoT teknolojisi tabanlı sistemlere hayata verecek.

IOTA Foundation tarafından paylaşılan resmi blog gönderisine göre, IOTA ile iki önemli kurum Tanglehub ve Observer Foundation arasında imzalanan ortaklık, yakında meyvelerini verecek.

IOTA, Herkesin İhtiyacına Hitap Edecek Teknolojiyi Sunacak

IOTA ekibi konu hakkında yaptığı açıklamada bunun akıllı şehirlerin tamamen IOTA teknolojisi ile kurulmasında etkili rol oynayacağını vurguladı. Akıllı şehirlerin nesnelerin interneti odaklı cihazlar ve yapılarla oluşturulacak olması, IOTA’nın kilit öneme sahip olmasını sağlıyor.

IOTA ekibi, kendi ağlarını kullanarak bütün bu altyapıya “birbiri ile bağlantılı, sürdürülebilir ve herkesin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir” bir hal vermek istiyor. IOTA daha önce de Japonya gibi ülkeler ve BMW ile Jaguar gibi önde gelen markalarla bu konuda çalışmıştı. Bir süredir sessizliğini koruyan ve önemli fiyat artışı yakalayamayan IOTA, bu haber ile yeniden harekete geçebilir.

IOTA’nın fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,45 dolardan işlem görüyor ve son 7 gün içerisinde %8,5 yükseliş yakaladı.

Facebook Comments