Saturday, April 20th, 2024

Popüler Altcoin, Japonya’da Bir İlki Gerçekleştirecek

DCSpark kurucu ortağı Sebastien Guillemot, Japonya merkezli kripto para borsası Bitpoint’in popüler bir kripto parayı listeleyeceğini duyurdu. Bununla birlikte bu adımın ardından Bitpoint, Japonya’da Cardano’yu (ADA) listeleyen ilk borsa olacak.

Bitpoint Borsasından Önemli Adım

DCSpark CEO’su Sebastien Guillemot, Japonya merkezli borsa Bitpoint’in ağustos ayı sonunda Cardano’yu listelemeye hazırlandığını açıkladı. Bu gerçekleşirse Bitpoint, Japonyada ADA’yı listeleyen ilk kripto para borsası olarak kayıtlara geçecek.

Bununla birlikte Guillemot, Japonya’nın kripto listeleme söz konusu olduğunda borsalara yönelik oldukça katı düzenlemeler getirdiğine dikkat çekti.Ayrıca kuralların katılığından dolayı ülkedeki borsalarda yalnızca az sayıda kripto paranın listelendiği biliniyor.

ADA, Bitpoint platformuna dahil edilirken listelenme haberini Cardano topluluğu memnuniyetle karşıladı. Cardano’nun Bitpoint listelemesi, ADA’nın ivme kazandığının bir göstergesi olarak yorumlandı. Birçok kişi, Bitpoint’in Cardano’yu listeleme kararının doğru bir hamle olduğunu ve bunun Japonya’nın iyi bir profil görüntüsüne katkı sağlayacağına inanıyor.

Cardano Fiyatı

Cardano (ADA), son 24 saatlik zaman diliminde %8’in üzerinde bir artışa önemli bir fiyat hareketi izledi. Genel piyasa trendi ile birlikte seyrini sürdüren ADA, yükseliş momentumunu koruyor. ADA’nın artış trendine ivme kazandırması adına 1.40 dolarlık barajın önemi vurgulanıyor. Bu seviyede yakalanan bir yükseliş trendi, ADA’yı tekrar 2 dolar yolculuğuna çıkarabilir.

Öte yandan olası bir aşağı yönlü fiyat hareketinde ADA’nın koruması gereken destek noktası 1.20 dolardır. Bu seviyenin kaybedilmesi sonucunda önce 1.10 dolarlık fiyat bandına gerileme daha sonrasında ise 1 dolara kadar süren düşüşler görülebilir.

Cardano (ADA), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.34 dolardan alım satım işlemi görüyor. Lider kripto para Bitcoin’in 38.000 dolara gerilemesi piyasada bir miktar düşüşe neden olsa da, henüz büyük kayıplar görülmedi. En büyük altcoin Ethereum ise lider takibini sürdürmesinin akabinde 2.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Facebook Comments