Saturday, April 20th, 2024

Popüler Bitcoin Analisti Açıkladı: Bu Gösterge BTC Ralli Beklentilerini Güçlendiriyor!

Bitcoin, yaşanan düşüşler sonrasında nispeten yüksek seviyelerde işlem görmeye devam ederken elde edilen son veriler, kripto balinalarının hafta sonu boyunca yüz milyonlarca dolarlık Tether (USDT) işlemi greçekleştirdiğini gösteriyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 38.600 dolar bandında hareket eden lider kripto para birimi hafta sonu 42,600 dolarlık seviyeye kadar yükselmeyi başardı.

Balinaların USDT İşlemleri

Pazar günü, kripto takipçisi Whale Alert’e göre anonim bir cüzdan, üç ayrı işlemde borç verme platformu Compound’dan (COMP) 153.14 milyon dolar değerinde USDT çekti. Ethereum blok zinciri veri sağlayıcısı Etherscan, cüzdanın arkasındaki kişinin ya da kurumun Compound’da yüz milyonlarca USDT’lik işlem gerçekleştiren büyük bir kripto para sahibi olduğunu gösteriyor.

Bunlara ek olarak, dört ayrı bilinmeyen cüzdan, hafta sonu boyunca kripto borsalarına 221 milyon dolardan fazla USDT gönderdi:

  • Bilinmeyen cüzdandan Binance’e 50 milyon dolar değerinde 50.013.043 USDT gönderildi
  • Bilinmeyen cüzdandan Binance’e 41.67 milyon dolar değerinde 41.675.766 USDT gönderildi
  • Bilinmeyen cüzdandan Binance’e 50 milyon dolar değerinde 50.000.000 USDT gönderildi
  • Bilinmeyen cüzdandan Binance’e 80.18 milyon dolar değerinde 80.180.359 USDT gönderildi

Bu İşlemler Ne Anlama Geliyor?

Ancak bu büyük hamlelere rağmen popüler kripto yatırımcısı ve analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin Stablecoin Supply Ration’ın (SSR) göstergesinin düşük kaldığını dile getirdi. Öte yandan SSR, Bitcoin arzı ile stablecoin arzı arasındaki oranı ölçüyor. Blockchain analitik firması Glassnode’a göre düşük bir SSR, dolaşımdaki stablecoin’lerin BTC satın almak için oldukça fazla satın alma gücüne sahip olduğunu gösteriyor.

Van de Poppe ise konuyu şu şekilde açıklıyor:

Bitcoin: Stablecoin Supply Ratio (SSR) hala en dipte. Bu, kenarda piyasaya sürülmeye hazır tonlarca likidite olduğu anlamına geliyor. Önümüzde hala büyük bir koşu var.

Facebook Comments