Thursday, April 18th, 2024

Popüler içerik platformu Substack, Bitcoin kabulüne başladı

Yazarların içeriklerinden para kazanmalarını sağlayan, abonelik sistemi üzerine kurulu bir içerik platformu olan Substack, artık bir ödeme seçeceği olarak Bitcoin kullanacak.

Bitcoin kabulü, şu an için belirli kripto odaklı yayıncıya açık ve ilerleyen süreçte daha fazla kullanıcıya açılacak. Şirket, Bitcoin ödemelerini, Bitcoin ödeme girişimi OpenNode vasıtasıyla alacak.

Substack’ten yapılan açıklamada, “Başlangıç için küçük bir ölçekte olsa bile bu seçeceği sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bitcoin ödemeleri, hızlı, güvenli, kullanışlı ve ucuzdur. Lightning Network ile kredi kartlarından bile daha hızlı işlemler gerçekleştirebiliyoruz.” dedi.

Substack’i ayda yaklaşık 15 milyon kullanıcı ziyaret ediyor ve platform, aylık 20 milyonun üzerinde trafik alıyor. Substack’in 500 binden fazla ücretli abonesi var.

Substack, bugüne kadar dört yatırım durunda 82.4 milyon dolar yatırım aldı. 2017’de faaliyete geçen platformun değerinin bugün itibari ile 650 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

The post Popüler içerik platformu Substack, Bitcoin kabulüne başladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments