Sunday, December 3rd, 2023

Popüler oyun Valheim için araba modu yapıldı

Valheim ilk çıktığından beri birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanıyor. Oyunun popülerliği oynanış mekaniklerinde yatıyor. Mod geliştiricileri oynanış mekaniklerini daha iyi hale getirecek modlar yapıyorlar. Oyun Viking temasına sahip olmasına rağmen içerisinde binek olarak bir hayvan bulunmuyor. O yüzden mod geliştiricisi binek olarak bir araba yapmayı tercih etti.

Biomutant “Dünya” fragmanı yayınlandı

Valheim’a 1983 model Lincoln Continental modu yapıldı

Oyuna bir binek olarak araba eklenebilmesi güzel bir gelişme. Valheim’da haritada seyahat etmenin birkaç yolu bulunuyor. Bunlar yürümek, tekne yapmak ve portalları kullanmak. Oyunda at olmayışı mod yapımcılarını harekete geçirmiş olabilir ama araba yapmak daha güzel bir fikir gibi duruyor. Araba 1983 model Lincoln Continental ve 8 lastiği bulunuyor. Tasarımına bakacak olursanız arazi için tüm özelliklere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Modu Nexusmods sitesi üzerinden indirebilirsiniz. Modun çalışabilmesi için BepInExPack Valheim’ın kurulu olması gerekiyor. BepInExPack Valheim oyuna Unity mod araçlarını ve kütüphanesini ekliyor. Modu kurduktan sonra T‘ye basıp aracınızı haritaya indirin. Bunu düz bir yüzeyde yapın yoksa aracınız eğimli yüzeyden aşağıya doğru kayabilir. Araca binmek için sürücü kapısına gelip E‘ye basın. Sürmek için de ok tuşlarını kullanın, eğer WASD tuşlarını kullanırsanız araçtan çıkarsınız. Eğer aracı devirirseniz kendi kendine düzelecektir. Maalesef bagajı kullanamıyorsunuz bunun için hâlâ geliştirilmesi gerekiyor. O yüzden tahta arabalarınızı kırmayın.

The post Popüler oyun Valheim için araba modu yapıldı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments