Monday, October 25th, 2021

Popüler bir Warzone istatistik sitesi kapatılıyor

Oyunlardaki istatistik tutulması oyuncuların hoşuna giden bir durum. Birçok online oyun bunu kendi içerisinde yapıyor. Fakat daha detaylı bir istatistik istediğinizde üçüncü tarafları kullanmanız gerekiyor. Popüler bir Call of Duty Warzone istatistik sitesi olan SBMM Warzone, o popüler üçüncü taraflardan biri.

Call of Duty Warzone, yeni bir hile olayı ile gündemde

Activision, SBMM Warzone istatistik sitesinin kapatılmasını istiyor

Birçok oyuncu tarafından kullanılan ve popüler bir Call of Duty Warzone istatistik sitesi olan SBMM Warzone kapatılıyor. Activision’ı temsil eden avukatlar Belçika merkezli internet sitesine 29 Mart Pazartesi günü kapatılması için bir emir yayınladı. Web sitesinin geliştiricileri, Activision’dan bir çözüm bulmasını isteyen Tweet ile yaklaşan kapanışlarını duyurdu.

SBMM Warzone’a gelen emire göre SBMM Warzone, Activision’un API kullanım koşullarını ihlal etti. Belirtilen bu duruma ek olarak SBMM Warzone, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki gizlilik yasalarının yanı sıra Activision’un telif haklarını da ihlal etti. Sitenin geliştiricileri bir çözüm olabilmesi adına Activision ile iletişime geçti ama bir yanıt alamadılar. Sitenin geliştiricilerinden biri Eurogamer‘a “Onlarla konuşabilmek istiyoruz. Bu topluluğa katabileceğimiz çok şey olduğuna inanıyoruz.” dedi.

SBMM Warzone, seçilen platformda herhangi bir Call of Duty Warzone oyuncusunun istatistiklerini bulabildiğiniz bir site. İstatistiklerini bulmak istediğiniz bir oyuncunun kullanıcı adını ve oynadığı platformu seçerek o oyuncunun tüm istatistiklerine ulaşabiliyorsunuz. Sitenin Premium abonelik servisi de bulunuyor bu abonelik servisinde reklam yok, tam maç geçmişi görüntüleme, ilerleme takibi ve her 5 dakikada bir istatistik yenilemesi gibi özellikler yer alıyor. Son olarak, eğer SBMM Warzone kapatılırsa, abonelere geri ödeme gerçekleştirecek.

The post Popüler bir Warzone istatistik sitesi kapatılıyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments