Saturday, February 24th, 2024

Popüler Yatırımcı: Bitcoin (BTC) Artık Büyükler Liginde!

Bitcoin (BTC) ve dolayısıyla tüm kripto para birim fiyatlarında dün gece ciddi düşüşler yaşandı. Ancak tecrübeli yatırımcılar ve ekonomistler fiyattan bağımsız olarak artık Bitcoin’in göz ardı edilemeyecek kadar önemli hale geldiğini düşünüyor.

“BTC Büyükler Liginde”

Deneyimli yatırımcı Peter Brandt Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada, Bitcoin’in halihazırda “büyükler liginde” olduğunu dile getirdi. Analist yaptığı açıklamalarda, dolaşımda yaklaşık olarak 2,1 trilyon ABD doları olduğunu ve resmi olarak tutulan altın rezervlerinin 2,2 trilyon dolar olduğunu söylüyor.

Yapılan açıklamalara göre bu noktada Bitcoin’in bu rakamlara ulaşmak için fiyatını sadece ikiye katlaması gerekiyor.

Bunların yanı sıra bir Deutsche Bank analisti kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin‘in piyasa değeri 1 trilyon doları aştıktan sonra başarısız olmak için çok büyük olduğu sonucuna vardığını ifade etmişti.

Eleştirenler ve Benimseyenler

Bitcoin’in devrim niteliğinde bir varlık olduğunu ve artık görmezden gelinemeyecek kadar geliştiğini düşünenler kadar hiçbir değere sahip olmadığını ve anında piyasadan silinebilecek bir durumda olduğunu düşünenler de var.

Yaptığı açıklamalarda bu konuya da değinen Brandt, bu kadar güçlü ikili opsiyonlara sahip başka bir varlık görmediğini belirtiyor.

Ancak bu noktada Bitcoin ile ilgili pozitif yorumlar yapanlar fikirlerinden vazgeçmezken negatif yorumlar yapanların yavaş yavaş fikir değiştirdiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin’i eleştiren pek çok isim ya artık BTC hakkında yorum yapmıyor ya da fikirlerini değiştirdiğini ifade ediyor.

Facebook Comments