Friday, October 22nd, 2021

Power Ledger Coin Nasıl Alınır?

Power Ledger (POWR), yerel bölgelerin aracıların yardımı olmadan komşularına güneş enerjisi satmasını ve dağıtmasını sağlayarak küresel enerji endüstrisini değiştirmek amacıyla Mayıs 2016’da piyasaya sürülen blok zinciri tabanlı bir platformdur. Enerji ve çevresel emtia işlemlerini kolaylaştırmak için blockchain kullanan bir teknoloji şirketidir.

Platform, Avustralya merkezlidir ve güvenilir/uygun fiyatlı elektriği teşvik eder. Power Ledger, Ethereum ağında eşler arası bir enerji değişim platformu olarak çalışır.

Power Ledger (POWR) Nedir?

2015 yılında, 30 ülke şebeke paritesine ulaştı, bu da güneş enerjisiyle üretilen enerjinin fiyatının yerel bireysel elektrik maliyetine eşit veya ondan daha düşük olduğu anlamına geliyordu. Power Ledger, geleneksel enerji alternatiflerinden daha ucuz ve daha sürdürülebilir enerji çözümleri sunmak için güneş enerjisi ve blok zinciri birleştiriyor.

Power Ledger, iki blok zinciri katmanı üzerinde çalışır ve farklı işlevler sunan Power Ledger (POWR) token ve Sparkz olmak üzere iki coin kullanır. Platformun kendisi, halka açık Ethereum blok zincirini ve Ecochain olarak bilinen özel bir konsorsiyum blok zincirini kullanıyor.

POWR token’ı, uygulama ana bilgisayarlarının ve katılımcıların platformun kendisini kullanmasına izin verir. Bir ana bilgisayar doğru miktarda POWR’ye sahip olmadığında, platforma erişemez. POWR, Ethereum Akıllı Tahvil borsası aracılığıyla işlem görür.

Bunlara ek olarak Power Ledger’ın altı ürünü bulunuyor: Power Port, uGrid, xGrid, C6, C6 + ve Asset Germinator. Tüm bu ürünler, blok zincirinin kullanımıyla farklı enerji çözümleri sağlar. Kullanıcılar mevcut elektrik şebekesinden enerji alıp satabilir. Bunu eşler arası işlemler aracılığıyla yaparlar.

Öte yandan Power Ledger (POWR), Dr. Jemma Green, Dave Martin, John Bulich ve Jenni Conroy tarafından ortaklaşa kuruldu. Dr. Jemma Green, Power Ledger’in icra başkanıdır ve aynı zamanda Water Corporation’da yönetim kurulu üyesi ve Carbon Tracker’da danışma kurulu üyesidir.

Power Ledger, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 175,023,374 dolar işlem hacmi ile 191. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,4025 USD ile işlem gören Power Ledger Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 40,000,612 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.000007554 BTC ile işlem gören Power Ledger Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0318 dolar ile dip seviyeyi görürken 4 Ocak 2018 tarihinde 2,01 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 434,797,654 adet POWR Coin bulunuyor ve coin’in toplam arzının 999,506,123 POWR coin olduğu ifade ediliyor.

POWR Coin Nereden Alınır?

POWR Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

POWR Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından POWR Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alarak POWR  işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments