Wednesday, October 4th, 2023

PowerPool Coin Nasıl Alınır?

Powerpool (CVP), likidite ve yönetişim tokenleri ile Ethereum tabanlı protokollerde stake gücü elde etmeyi odaklayan bir blockchain protokolüdür. CVP token’in açılımı Concentrated Voting Power olarak açıklandı ve bu da CVP token sahiplerinin COMP, BAL, LEND, YFI, BZRX, AKRO vb. Proof-of-Stake odaklı protokollerde oy haklarını ortak kullanabileceklerini gösteriyor.

Compound, Aave, bZrx Protocol gibi kripto para projeleri, kullanıcıların ağdaki tokenlere sahip olması ve bunu daha sonra hem staking hem de ağdaki değişikliklerde oy için kullanması odaklı çalışıyor. Powerpool Coin de tam olarak buna yönelik bir protokol ve kullanıcıların ortak havuz sistemi sayesinde farklı protokollerde etkin olabilmesini sağlıyor.

Powerpool Coin’in temel fonksiyonları ise koordine oylama, gücü tek bir yerde toplamak için havuz sistemi oluşturma, daha fazla token kazanmak için CVP tabanlı kredi verme, teminat olarak yönetişim tokeni kitleyerek kredi alma ve ekstra kaldıraç ile oylamalara katılma şeklinde biliniyor. CVP Token’in önceden madenciliği veya token satışı yok ve bütün arz likidite madenciliği ile dağıtıldı.

PowerPool (CVP) Nedir?

CVP Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 51 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip ve 498. sırada yer alıyor. CVP Coin’in toplam arzı 100 milyon olsa da an itibarıyla sirkülasyonda sadece 20 milyon CVP bulunuyor. CVP Coin, mevcut değer üzerinden toplam arzına ulaştığında ise bunun değerinin 247 milyon doların üzerine kadar çıkması bekleniyor. 24 saat içerisinde 4 milyon dolarlık hacim elde eden CVP böylece toplam değerinin %10’u kadar hacme ulaşmış oldu.

CVP Coin Nereden Alınır?

Powerpool Coin satın almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir. Binance üzerinden CVP Coin satın almadan önce burada bir hesap oluşturmanız veya buraya TL ile başka kripto paralar göndermeniz gerekiyor. Eğer Binance hesabı açıp bakiye yüklediyseniz direkt olarak CVP/BUSD veya CVP/ETH işlem çiftleri üzerinden Powerpool Coin satın alabilirsiniz.

Ticari hacme ve likiditeye göre ise CVP/BUSD işlem çifti çok daha aktif ve likit duruyor. Binance kullanmak kullanıcılara hem ekstra likidite hem de güvenlik sağlamaktadır.

Facebook Comments