Saturday, September 23rd, 2023

Profesyonel İsim, Ethereum (ETH) Fiyatının 10.000 Dolara Çıkabileceği Tarihi Açıkladı

Kripto para piyasasında yüzbinlerce takipçiye hitap eden profesyonel trader Scott Melker, Bitcoin (BTC) için çok parlak konuşmasa da Ethereum (ETH) için oldukça umut veren açıklamalarda bulundu. Melker, Bitcoin (BTC) fiyatının yakında konsolidasyona gireceğini ve tüm zamanların rekorundan sonraki duraklamanın sebebinin bu olduğunu belirtti.

Ethereum Fiyatı Yeniden Dikkat Çekebilir

Ether (ETH) fiyatının da bu konsolidasyon sürecinde Bitcoin’in yükselişini geride bırakacağını belirten analist, bunun direkt olarak altcoin sezonu ile de ilgili olduğunu düşünüyor. Analist, uzun süredir devam ettirdiği dolar-maliyet ortalaması taktiğini de yavaş yavaş BTC’den ETH’ye çevirdiğini belirtti. Bu da her ay düzenli bir miktarda ETH alınmasını içeriyor. Ethereum’un inanılmaz bir potansiyeli olduğunu düşünen analist, bunun aslında 1990’lı yıllarda internete yatırım yapmak gibi olduğunu belirtti.

Analist, Ethereum fiyatının 2021 yılının sonuna kadar 10.000 dolarlık fiyat hedefine ulaşabileceğini belirtti. Bu da mevcut seviyeden en az 5 kat yükseliş yaşanması anlamına geliyor. Melker, XRP için çok parlak konuşmasa da ETH’nin başlattığı altcoin rallisi ile XRP de dahil birçok altcoinin rekor kırabileceğini belirtti.

ETH Fiyatı İçin Hedef 10.000 Dolar

Ethereum (ETH) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.131 dolardan işlem görüyor. BTC ise yine 60.000 doların altına çekildi ve BTC’nin dominans oranı 56 seviyelerinde bulunuyor. Aslında son 7 günlük grafiğe bakıldığında Bitcoin’in çoktan Ethereum’un gerisinde kaldığı görülmekte. BTC son 7 günde %4,9 yükseliş yakalarken ETH %5,7’lik yükseliş ile ön plana çıkmış.

Melker, Ethereum yorumu ile birçok kişinin ortak duygularını dile getirse de ETH’nin artık birden çok rakibi olduğu unutulmamalı. Binance Coin hemen ETH’nin arkasında yer alarak aslında rekabetin nasıl arttığını ortaya koymakta. BNB fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 466 dolar seviyelerinde ve toplam piyasa değeri 71 milyar dolara ulaştı.

Binance Coin Rekabeti Sürüyor

Binance Smart Chain’in direkt olarak Ethereum ağına rakip olması, BNB fiyatının da artmasını sağlıyor. Binance Smart Chain ağı ile ilgili çeşitli merkeziyet iddiaları bulunsa da bu durum ağın ETH için büyük bir rekabet ortaya koyduğu gerçeğini değiştirmiyor. ETH ve BNB’nin toplam piyasa değerleri arasında ise hala 150 milyar dolardan fazla fark var.

Facebook Comments