Friday, October 22nd, 2021

Prometeus Coin Nasıl Alınır?

Prometeus Network, kendisini veri aracılığında gerçek dünyadaki sorunları çözmek için tasarlanmış güvenli ve merkezi olmayan bir ekosistem olarak tanımlıyor. Influencer Marketing, Medikal ve Sigorta veri pazarı endüstrileri için oluşturulmuştur. Prometeus Network, veri bilimcileri ve girişimcilerden oluşan bir şirket olan Prometeus Labs tarafından geliştirilmiştir.

Prometeus (PROM) Nedir?

Prometeus Network, insanların sahip olduğu veri pazarlarını besleyerek verilerle etkileşimde bulunmanın ve verilerden kâr elde etmenin yeni yollarını ortaya koyuyor. Platform herhangi bir sınır veya yargı alanının ötesinde faaliyet göstermek için eşler arası bir yaklaşım kullanıyor. Prometeus’un misyonu, verilerin kontrolünü sahiplerine iade etmek ve herkese ifade özgürlüğü vermektir.

Bunların yanında Prometeus Network açık kaynaklıdır ve halka açıktır. Katılmak ve kullanmak ücretsizdir ve platformun üzerinde kimsenin sahipliği bulunmaz veya kimse onu kontrol etmez.

Prometeus kullanıcılarına 4 temel özellik sunuyor:

  • Şeffaf: Akıllı sözleşmelere dayalı iş mantığı, tüm değeri ağa sürdürülebilir ve şeffaf bir şekilde dağıtır. Tüm işlem bilgileri değişmez bir şekilde halka açık bir blok zincirinde saklanır.
  • Gizlilik ve güvenlik: KYC veya herhangi bir kişisel kimlik gerekmez. Sağlam ve güvenli dağıtık veri deposuna yüklenirken tüm veriler şifrelenir. Satın almadan hiç kimse verilere erişemez.
  • Değişmez: Prometeus ağındaki veriler, dağıtık bir veri deposunda sonsuza kadar saklanır.
  • Sansüre dayanıklı: Doğası gereği, Prometeus Ağındaki hiçbir veri sansürlenemez. Tasarım gereği herhangi bir sansür imkansızdır. İtibar yönetimi, kendi kendini düzenleyen topluluk tarafından yürütülür.

Bunlara ek olarak ürüne veya istenen hizmetlere bağlı olarak, bir kullanıcının belirli miktarda PROM token’ı yatırması veya harcaması gerekebilir. Ignite için, temel hizmetlerin PROM token’larına sahip olması gerekmez, ancak kullanıcı, genişletilmiş hizmetlere erişmek için PROM token’ını harcayabilir veya ödeyebilir. Stoa’da ise kullanıcıların ağ üzerindeki verileri paylaşmak veya bunlara erişmek için PROM token’larına sahip olması gerekir.

Prometeus coin yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 63,067,911 dolar ile 459. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 10,30 USD ile işlem gören Prometeus coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 4,204,233 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.000194 BTC ile işlem gören Prometeus coin, 8 Kasım 2019 tarihinde 0,1005 dolar ile dip seviyeyi görürken 19 Şubat 2021 tarihinde 29,31 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 6,120,000 adet PROM Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 19.250.000 PROM Coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

PROM Coin Nereden Alınır?

PROM Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

PROM Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından PROM  Coin’in işlem gördüğü Bitcoin Binance Coin (BNB) ya da BUSD alarak PROM işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments