Tuesday, October 26th, 2021

Quantstamp Coin Nasıl Alınır?

Quantstamp, blockchain güvenliğinde uzman güvenlik denetimleri ve Blockchain çözümleri sağlayan bir lider olduğunu belirtiyor. Ethereum 2.0 (Prysmatic Labs Client), Binance, MakerDAO, Chainlink, eToro ve World Economic Forum gibi en iyi kripto ve kurumsal şirketler, Blockchain uygulamalarını güvence altına almak için Quantstamp’ı tercih ediyor.

Quantstamp (QSP) Nedir?

Quantstamp’ın misyonu, merkezi olmayan interneti güvence altına almaktır ve bilgisayar korsanlarından 45 milyar doların üzerinde dijital varlık riskini korumuştur. 170’den fazla startup, vakıf ve işletme, yenilikçi ürünlerini güvende tutmak için Quantstamp ile çalışıyor.

Quantstamp’in 4 aşamada sunduğu temel hizmeti bulunuyor:

  • Proje danışmanlığı ve kapsam belirleme: Blockchain stratejisini belirlendiği ve danışmanlığın sağlandığı aşamadır. Hangi Blockchain kullanım durumlarının şirket için ideal olduğunu değerlendirmek için yöneticiler ve paydaşlarla görüşülür. Bu aşamanın yaklaşık olarak 3 ay sürdüğü ifade ediliyor.
  • Teknik tasarım ve mimarlık: Blockchain teknolojisinin işletmenizi en iyi şekilde nasıl geliştirebileceğini anladıktan sonra, Quantstamp mühendisleri yazılımı tasarlar ve ayrıntılı belgeler sunarlar. Bu aşamanın yaklaşık olarak 3 ile 6 ay sürdüğü ifade ediliyor.
  • Blockchain uygulaması: Tasarımı teslim ettikten sonra, güvenlik öncelikli bir yaklaşımla, yazılımı ön uçtan ağ katmanına ve arka uca uygulamak için ekipla birlikte çalışılıyor. Bu aşamanın yaklaşık olarak 3 ile 6 ay sürdüğü ifade ediliyor.
  • Uzman güvenlik denetimi: Alanın önde gelen güvenlik uzmanları, lansman ve gelecekteki yinelemelere hazırlamak için blok zinciri uygulamanızda titiz bir denetim süreci gerçekleştirmek için yazılım odaklı yaklaşımı kullanır. Bu aşamanın yaklaşık olarak 2 ile 4 ay sürdüğü ifade ediliyor.

QSP ise merkezi olmayan QSP Güvenlik Protokolü üzerinde akıllı sözleşmeleri doğrulamak için kullanılan bir ERC-20 token’ıdır. Kullanıcılar, QSP ile akıllı sözleşmelerin otomatik taramalarını satın alabilir ve doğrulayıcılar, protocol.quantstamp.com adresinden ağ üzerinde merkezi olmayan güvenlik taramaları sağlamaya yardımcı olmak için QSP kazanabilirler.

Quantstamp coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 61,833,163 dolar ile 467. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 00864 USD ile işlem gören Quantstamp Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 1,949,394 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.000001624 BTC ile işlem gören Quantstamp coin, 13 Mart 2020  tarihinde 0,0040 dolar ile dip seviyeyi görürken 18 Ocak 2018 tarihinde 0,8664 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 713,801,947 adet QSP bulunuyor ve bu rakamın maksimum 976,442,388 QSP coin olduğu ifade ediliyor.

QSP Coin Nereden Alınır?

QSP Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

QSP Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından QSP Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) QSP işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments