Tuesday, October 3rd, 2023

Raiden Network Token Nasıl Alınır?

Brainbot Labs Est. tarafından geliştirilen Raiden Network, hızlı ve ucuz ödemelere olanak sağlayan zincir dışı bir ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’daki, Bitcoin’in Lightning Network sürümüdür.

Platform, Ethereum blok zincirini tamamlar ve herhangi bir ERC-20 token’ı ile çalışır. Raiden Network Token (RDN), mikro ödemeler, M2M Piyasaları, API Erişimi ve Merkezi Olmayan Borsalar gibi bir dizi kullanım durumunu destekler.

Raiden Network Token (RDN) Nedir?

Raiden Network, Ethereum ERC20 token’ları için off-chain bir transfer ağıdır. On-chain token transferlerine hızlı, ölçeklenebilir ve ucuz bir alternatif sağlar. Aynı zamanda, Raiden Network transferleri, kullanıcılara blok zincirlerindeki bilinen özelliklere benzer kesinlik, güvenlik ve merkezsizlik garantileri sağlar.

Raiden Network ethereum ağındaki şu problemlere çözüm getirdiğini ifade ediyor:

  • Ölçeklenebilirlik: Raiden Network, kullanıcı sayısına göre ölçeklenen ödeme kanalı teknolojisine dayalı bir ödeme sistemi sağlıyor. Bu da Raiden Network ne kadar büyük olursa, görünürde neredeyse hiçbir üst sınır olmaksızın maksimum verimi o kadar yüksek olacağı anlamına geliyor.
  • Gecikmeler: İddialara göre Raiden Network transferleri metin mesajları kadar hızlıdır. İmzalı bir Raiden transferini aldığınız an, transferin içerdiği miktarın artık sizde olduğundan emin olabilirsiniz. Herhangi bir onay için beklemeye gerek yoktur.
  • İşlem ücretleri: Yapılan açıklamalara göre Raiden Network transfer ücretleri, zincir içi işlem ücretlerinden çok daha düşük. Çünkü küresel fikir birliği için ödeme yapmak yerine, yalnızca eşler arası fikir birliğini iletmek için ödeme yaparsınız.
  • Gizlilik: Ethereum işlemleri halka açıkken, Raiden transferleri ödeyen, alacaklı ve transferi ileten node’lar arasında özel olacaktır. Kanallar kapatıldığında, yalnızca işlemlerin toplamı tüm dünya tarafından görülebilir hale gelir.

Bunlara ek olarak Raiden ağının yerel kripto para biriminin RDN token olduğu biliniyor. Ancak bu token protokolün merkezinde değil ve yalnızca tam bir node çalıştırmak zorunda kalmamak için ödeme yapmayı tercih eden katılımcılar tarafından kullanılıyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 0,7214 dolardan işlem gören Raiden Network Token, RDN BTC işlem çiftinde de 0.00001307 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 36,761,796 USD işlem hacmi ile 608. sırada yer alan Raiden Network Token son 24 saat içindeki işlem hacminin de 850,689 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 9 Ocak 2018 tarihinde 8,84  dolar ile rekor kıran Raiden Network Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0458 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 50,991,692 adet Raiden Network Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 100.000.000 RDN Coin’e ulaşması bekleniyor.

RDN Coin Nereden Alınır?

RDN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

RDN Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından RDN Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak RDN işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments