Sunday, December 3rd, 2023

Raoul Pal Ethereum Fiyat Hedefini Açıkladı: ETH’da 20.000 Dolar Mümkün Mü?

Ethereum son birkaç gündür iyi bir fiyat grafiği çiziyor ve eski rekorunu kırarak yeni rekorlara imza atıyor. Bu durum ETH ile ilgili tahminlerin yükselmesini ve 2021 yılı bitmeden ETH’un çok daha yüksek seviyeleri görmesi konusunda umutlanılmasını sağladı.

Ethereum Fiyatı

Ethereum bugün 1.697 dolar ile yeni bir tüm zamanlar rekoruna imza attı. Bununla birlikte ETH bu rakamla 3 yıl önce gördüğü zirve fiyatının %17 üzerine yükselmiş oldu.

Analistlere göre ETH’da daha yüksek seviyelerin görülebilmesi için bir önceki rekor seviye olan 1.450 dolar bandındaki destek güçlü bir şekilde korunmalı. Bu seviye korunduğu sürece piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan ETH’un 2.000 doları kolaylıkla aşabileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte elde edilen verilere göre yılın başından bu yana, ETH fiyatları %130 gibi büyük bir artış gösterdi. Bununla karşılaştırıldığında Bitcoin’in aynı dönemde sadece %30 artış yaşadığı görülüyor.

ETH’da Hedef: 20.000 Dolar

Ethereum’da yeni rekorlar geldikçe orta ve uzun vadeli fiyat tahminleri de şekillenmeye başlıyor. Ekonomist ve Global Macro Investor CEO’su Raoul Pal konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ETH için cesur sayılabilecek bir fiyat tahmini olduğunu ortaya koydu.

Pal Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, 2021 yılı bitmeden ETH’un 20.000 doları görmesini beklediğini dile getirdi.

Ethereum’un 20.000 doları 10 ay içinde görebilmesi için fiyatın 10 kattan fazla artış yaşaması gerekiyor. Bu her ne kadar ütopik görünse de imkansız değil. Özellikle ETH 2.0 ile ilgili atılan adımlar sayesinde Ethereum fiyatının artış yaşamasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bu noktada 20.000 dolardansa 5.000 dolar gibi bir hedef daha gerçekçi görünüyor.

ETH İşlem Ücretleri

Ethereum fiyatı ile birlikte Ethereum işlem ücretlerinde de çok büyük artışlar yaşanıyor. Hem ETH fiyatının artması hem DeFi ekosistemindeki gelişmeler işlem ücretlerinin rekor seviyelerine çıkmasına sebep oluyor. Ama buna rağmen yatırımcılar ETH’dan vazgeçmiyor gibi görünüyor.

Facebook Comments