Tuesday, April 16th, 2024

Ravencoin Altın Çağını Yaşıyor: RVN, Fiyatını İkiye Katladı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 43.000 dolarlık barajı aşması, en büyük altcoin Ethereum’un 3.000 doları görmesi ile kripto para piyasası yeşile büründü. Ravencoin, büyük kazançların ardından piyasadaki en iyi performans gösteren altcoin’lerden biri olmayı başardı. Ravencoin, bir haftalık süreçte %100 artışla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ravencoin Yıldızını Parlatıyor

Ravencoin, 24 saat içinde %32’lik bir kazançla 0.1 dolara dokundu. RVN, an itibarıyla büyük bir rallide ve en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alıyor. RVN, 0.1 dolarlık direnç noktasına ulaşsa da henüz bu bölge aşılamadı. Uzman analistler, Bitcoin’i gidişatı ile paralel olarak RVN’de yükselişin devamını öngörüyor.

Ravencoin, bu ayın başından itibaren %100 artarak inanılmaz bir sekans izledi. Ağustos ayına girilirken 0.05 dolar civarlarında işlem gören RVN, fiyatını ikiye katladı. Ravencoin’in 0.1 dolarlık zirvesinin ardından bir geri çekilme görüldü. RVN, yukarı yönlü momentumunu korusa da olası bir düşüş trendinde 0.07 dolarlık alan tekrar görülebilir.

Günlük grafik verilerine göre RSI 83 ile aşırı alım bölgesinde yer alıyor. MACD yükseliş trendini doğrularken Momentum göstergesi rotanın yukarı yönlü olduğunu onaylıyor. Ravencoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.097 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Uzmanlar Temkinli

Kripto para piyasasının son iki hafta içinde elde ettiklerine rağmen, piyasa analistleri ABD’den gelecek kripto düzenlemelerine karşın temkinli. Kripto düzenlemeleri tasarısında, Biden yönetiminin kripto paralarını vergilendirmelerin sonucunda ek 28 milyar dolarlık bir kazanç sağlayacağına ilişkin madde bulunuyor.

Tasarı hala ABD meclisinde görüşülüyor. Tasarının kabul edilip kanunlaşmasının akabinde IRS, kripto alım satımından elde edilen kazanç ve kayıplarla ilgili borsa kayıtlarına erişecek. Tasarının uygulanması, devam eden kripto boğaları üzerinde önemli etkilere sebep olabilir.

Facebook Comments