Thursday, April 18th, 2024

Ravencoin (RVN), Ethereum ve Bitcoin’e Meydan Okuyor!

Kripto para sıralamasında ilk yüz içinde bulunan Ravencoin (RVN) bugün yaptığı yükselişle birlikte kırmızıya boyanan piyasalara meydan okudu. Ravencoin (RVN) nedir, neden yükseliyor? Fiyatın daha fazla yükselme ihtimali bulunuyor mu? Projenin detaylarının ve fiyatın geleceğini inceliyoruz.

Ravencoin (RVN)

Bruce Fenton öncülüğünde başlayan proje ilk olarak 2017 yılının sonunda ortaya çıktı. Ravencoin (RVN) madenciliği ise birkaç ay sonra 2018 Ocağında başladı. Bruce Fenton, Tron Black ve Joel Weight kurucu ekibin tamamını oluşturuyor. Deneyimli geliştiriciler tarafından oluşturulan proje Bitcoin Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi Fenton öncülüğünde başlatıldı.

ERC-20 protokollerine son derece aşinayız ancak Ravencoin (RVN), Bitcoin çatallamasıyla oluşmuştur. Bitcoin altyapısıyla çalışan sistem ağ üzerinde dijital varlık üretilmesine izin veriyor. PoS algoritmasıyla çalışan sistem madencilere ihtiyaç duyuyor.

İş kanıtıyla çalışan sistem güvenliğe son derece önem veriyor. Bu yüzden ilerleyen dönemde birçok yatırımcı projenin hayatta kalabileceğine inanarak uzun vadeli yatırımlar yapıyor.

Ravencoin (RVN) Fiyatı

Toplam arzı 21 Milyar adet olan Ravencoin (RVN) 1,5 Milyar dolar seyretilmiş piyasa değerine sahiptir. Günlük hacmi 88 Milyon doları geçen Ravencoin (RVN) bugün 0,0716 dolara kadar çıktı. Bitcoin ve Ethereum karşısında +10% değer kazanan proje kırmızıya bulanan piyasalara meydan okuyor.

Nisan 15 tarihinde 0,22 dolara kadar yükselen fiyat büyük düşüşte geri çekildi ve 0,049 doları gördü. Ancak Bitcoin’in son haftadaki yükselişiyle yeniden 0,0716 dolara kadar yükseldi. Hacmin önemli kısmı Binance borsasından geliyor. Onlarca farklı borsada işlem gören Ravencoin (RVN) ulaşımı kolay bir varlıktır. Yapı olarak bir Token olmayan Ravencoin (RVN) “Coin”dir. Yani çatallama ile oluşturulmuştur. Ravenchain’de kolaylıkla token oluşturulabildiği için ilerleyen süreçte kurumsal iş anlaşmaları yapma potansiyeli bulunuyor. Ravenchain sayesinde kendi kripto varlığınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin bir havayolu şirketi kendi “mil, bonus veya puan” dağıtımını bu ağ üzerinden oluşturduğu tokenlar yardımıyla yapabilir.

En güçlü desteğini 0,05 dolar seviyesinde oluşturan varlık 0,073 dolarda önemli bir direnç oluşturmuş. Hali hazırda yükselen trendini koruyan fiyatın yeniden üst direnci test etmesi mümkün görünüyor.

Facebook Comments