Monday, April 15th, 2024

Raydium Coin Nasıl Alınır?

Raydium Coin (RAY), kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlar ve protokolün yerel kripto para birimidir.

Raydium (RAY) Nedir?

Raydium, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ve likidite sağlayıcısıdır. Diğer AMM’lerden farklı olarak Raydium, merkezi bir limit emir defterine zincir üzerinde likidite sağlar. Raydium’a yatırılan fonlar, Serum’un emir defterlerinde yer alan limit emirlerine dönüştürülür.

Raydium LP’lerin mevcut likiditelerinin yanı sıra Serum’un tüm emir akışına erişmesini sağlar. RAY Coin, aşağıdakileri sağlayan protokol yerel kripto para birimidir:

  1. Protokol ücretleri kazanmak için staking yapmak
  2. IDO tahsislerini almak için staking yapmak
  3. Yönetim protokol kararlarını oylamak

AlphaRay, Raydium adına genel strateji, operasyonlar, ürün yönetimi ve iş geliştirmeye öncülük eder. Emtiaların algoritmik alım satımında deneyime sahip olan Alpha, 2017 yılında kripto para birimi için piyasa yapımınca ve likidite sağlamaya odaklandı. 2020 yılında DeFi sektörüne giriş yaptıktan sonra Alpha, piyasanın likiditeyi toplamak adına bir AMM emir defterine ihtiyaç duyduğunu gördü ve Serum’un piyasaya sürülmesiyle sorunun üzerine gitmek adına bu projeyi oluşturdu.

RAY Coin Nereden Alınır?

RAY Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. Raydium Coin; Binance platformunda RAY/BNB, RAY/USDT ve RAY/BUSD paritelerinde işlem görüyor. RAY Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 4.90  dolardan alım satım işlemi görüyor.

RAY Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de RAY Coin satın alabilirsiniz. RAY/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. RAY/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından RAY Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Facebook Comments