Friday, October 22nd, 2021

Razer’dan RGB saç boyası: Rapunzel Chroma

Oyuncu odaklı cihaz ve ekipmanları ile tanıdığımız Razer ilginç bir girişim gerçekleştirdi. Dizüstü bilgisayar, klavye, fare ve kulaklık gibi ürünleriyle tanınan şirket bu defa bir saç boyası geliştirdi.

Razer neden saç boyası yaptı?” diye düşünüyorsanız şirket bunu da bir kılıfa uydurdu. Oyuncular için bir boya hazırlayan firma, patentli RGB teknolojisini nanoteknolojinin büyüsü ile birleştirerek mobil cihazlara taşıdı. Kısaca özetlemek gerekirse söz konusu ürün, akıllı telefonlarınızdan saçınızın rengini tel tel değiştirebileceğiniz bir yenilikçi teknolojiye işaret ediyor.

Razer Kraken V3 X oyuncu kulaklığı piyasaya sürüldü

Razer saçınızı gökkuşağına dönüştürüyor

Rapunzel Chroma adıyla duyurulan yeni Razer saç boyası, içerisinde 1.337 aktif bileşen içeriyor. Bunlar arasında papatya özü, radyanit, alkol, EDTA Tetrasodyum ve Hi-Potion gibi maddeler mevcut.

Uzun ömürlü renk garantisi sunan ürün her bir teli ayrı şekilde özelleştirmeye imkan kılıyor. Tüm saç tipleri ve dokuları için uyumlu olan boya 16,8 milyondan oluşan renk seçeneğine sahip. Rapunzel Chroma’nın saça uygulanma yöntemi ise şöyle:

– Adım 1: Boyayı doğrudan saça uygulayın. 30 dakika sonra durulayın. Minimum dağınıklık için bu işlemi duş veya küvette gerçekleştirin.
– Adım 2: Durulamadan sonra saçınız artık Razer Synapse uygulamasından kontrol edilebilir.
– Adım 3: 16 milyondan fazla renk ve kapsamlı efekt koleksiyonu anında uygulanabilir.

Razer saç boyasının piyasadaki diğer ürünlere benzemediği konusunda da iddialı. Zira Rapunzel Chroma, Razer’ın diğer ürünleriyle entegrasyon içerisinde çalışır. Cihazlardan gelen her bir titreşim saç tellerinin parlamasına neden olur.

Şimdilik yalnızca Instagram filtresi mevcut

Doğrusunu isterseniz Razer’ın yeni ürünü aslında 1 Nisan şakasından ibaret. Fakat şirket bu teknolojiyi öyle tutarlı bir şekilde açıklıyor ki inanmamak elde değil. Ama yine de kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmak istemeyen firma bunun için bir Instagram filtresi yayınlamış durumda.

Arttırılmış gerçeklik filtresi ile ilgi odağı haline gelen Razer, sözde saç boyasını hayatınıza dahil edemese de şimdilik Instagram hikayelerinizde boy gösteriyor. Efekti hemen kullanmak için şu bağlantıya tıklamak yeterli olacak.

Razer saç boyası
Razer Chroma RGB filtresi Instagram’a eklendi.

Razer’ın tüm bu sahte reklam çalışmaları yalnızca 1 Nisan Dünya Şaka Günü‘nü daha eğlenceli kılmak için hazırlandı. Fakat siberpunk bir gelecekte böyle bir teknolojinin hayata geçmemesi için elde hiçbir neden yok. Peki ya siz Chroma RGB saç boyasını gerçek hayatta görmek ya da kullanmak ister miydiniz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

The post Razer’dan RGB saç boyası: Rapunzel Chroma appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments