Tuesday, October 3rd, 2023

Reef Chain Testnet’i REEF’e Yeni Rekor Getirebilir Mi?

Zincirler arası işlemler sunmayı amaçlayan ve Polkadot üzerine inşa edilmiş bir DeFi platformu olan Reef Finance, 31 Mart’ta Reef Chain Testnet’i başlatmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre bu durum REEF için önemli bir kilometre taşına işaret ediyor ve dolayısıyla REEF token’ın fiyatında artış yaratabileceği düşünülüyor.

Reef Chain Testnet

Reef Finance, Reef Chain Testnet’i “DeFi’ye giriş kapısı” olarak tanımlıyor ve bu adım sayesinde DeFi’yi kolaylaştırma ana hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını belirtiyor.

Yapılan açıklamalara göre Reef Chain’de Solidity desteği olacak. Bu sayede geliştiriciler, DeFi uygulamalarını Ethereum’dan ReefChain’e temel Solidity kodunda herhangi bir değişiklik yapmadan sorunsuz bir şekilde taşıyabilecekler.

Buna ek olarak Reef Finance, Reef Chain’in Ethereum’a kıyasla çok daha yüksek işlem hacmi ve ölçeklenebilirlik sunacağını iddia ediyor. Böylece geliştiricilerin Reef Chain’e geçiş yaparak sorunsuz bir DeFi deneyimi yaşamaları hedefleniyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre Reef Chain güncellemeleri herhangi bir hard fork’a gerek kalmadan kendi kendine gerçekleşecek. Substrate çerçevesini kullanarak platform, yeni özellikler, güvenlik güncellemeleri, performans optimizasyonlarının tümünün Blockchain çatallanmasına gerek kalmadan kolayca kurulacağını ifade ediyor.

Öte yandan Reef Chain REEF token’ın staking’ini de destekleyecek ve Reef Chain ile Ethereum arasında bir swap köprüsü kurulacak.

REEF Fiyatı

Reef Chain testnet’inin başlaması ile birlikte özellikle staking sebebiyle REEF token’ın fiyatının da artması bekleniyor. REEF, 25 Mart’ta 0,0313 doları gördükten sonra kademeli olarak yükselmeye başladı ve 0,0456 dolar seviyesini gördü.

Analistlere göre testnet ile birlikte bu yeni adımla birlikte REEF 13 Mart’ta gördüğü 0,0587 dolarlık rekor seviyesine doğru yükselişe geçebilir. Ancak yine de analistler, piyasada yaşanabilecek bir düşüş karşısında REEF’in beklenen tepkiyi veremeyebileceği konusunda da uyarıyor.

Facebook Comments