Friday, October 22nd, 2021

REEF Finance’de İşler Karıştı: CEO, FTX’in Yaptıklarını İfşa Etti

Reef Finance bugün hiç beklenmeyen sert bir düşüş yaşadı ve bunun arkasında iki taraf arasında bir inatlaşmanın etkili olduğu görülüyor.

REEF Finance ve FTX Olayları Devam Ediyor

Kripto para piyasasına giriş yapar yapmaz Binance gibi önde gelen kripto para borsalarında listelenen ancak buna rağmen sert düşen REEF, şimdi ise FTX borsası tarafından topa tutuldu. Sam Bankman-Fried’ın kripto para borsası FTX, bugün Twitter üzerinden bir anket açarak REEF’i delist edip etmeme konusunu kullanıcılara sundu.

Buna ek olarak Alameda Research ekibinin önemli isimlerinden Sam Trabucco da bugün Twitter’dan oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Trabucco, REEF’in Alameda ile bir ilişkisinin olmadığını ve REEF tavsiyesinde bulunulmadığını vurguladı. Alameda’nın sadece OTC üzerinden Reef aldığını belirten Trabucco, kripto para projesinin ise anında bununla övünmeye başladığını ifşa etti.

REEF Finance CEO’su, Olayları İtiraf Etti

REEF fiyatı bu haber ile sert bir düşüş yaşarken, REEF Finance CEO’sundan olayların diğer yüzü hakkında açıklama gecikmedi. REEF CEO’su Denko Mancheski konu hakkında yaptığı açıklamada olayları bir bir anlattı.

Mancheski tarafından yapılan açıklamaya göre Alameda’nın yatırım ekibi Eylül 2020 döneminde REEF ekibine ulaştı ancak bir anlaşma sağlanamadı. Daha sonra stratejik ortaklık için 80 milyon dolara kadar anlaşma yapan ikili, karşılıklı olarak anlaşmazlığa düştü.

Reef’e sadece 20 milyon dolarlık yatırım yapan ve bundan %20 indirim elde eden Alameda ekibinin, Binance üzerinde listelenme olur olmaz bunu sattığı iddia ediliyor. 20 milyon dolara ek olarak son anda 60 milyon dolarlık daha alım yapan Alameda ekibinin bu sayede 80 milyon dolarlık payın hepsini kullandığı açıklandı.

Binance Üzerinden Satış Yapan Alameda Mıydı?

Binance üzerinde listelenme olduktan sonra inanılmaz satış baskısı yaşanmasını inceleyen REEF ekibi, bunun FTX borsasına satılan fonlardan ibaret olduğunu ortaya çıkardı. REEF CEO’su bununla ilgili işlem verilerini de paylaştı.

CEO, bu olaylar sonrasında ise FTX’in REEF’i delist edip diğer borsaların da bunu takip etmesi için elinden geleni yapacağı tehdidi ile karşı karşıya kaldığını vurguladı. Mancheski, bugün yaşanan olayların projeyi kötü etkilediğini ancak planların emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.

FTX ekibinden ise henüz bu konuda bir açıklama gelmedi.

Facebook Comments