Friday, October 22nd, 2021

Rekor Üzerine Rekor Kıran Altcoin, Bu Haber İle Yükselişini Sürdürebilir

Kripto para piyasası son dönemdeki yükselişi ile neredeyse bütün kripto para birimlerinin rekor kırmasını sağladı. Altcoinlerin toplam piyasa değeri rekor kırarken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Enjin Coin, NFT Projesini Hızlandırıyor

Bu yükselişte adını en çok duyuranlardan birisi de Enjin Coin (ENJ) oldu. Enjin Coin, hem yaptığı önemli ortaklıklar hem de NFT sektörüne hızlı girişi ile kısa sürede ciddi bir yükseliş yakaladı. ENJ şimdi ise Polkadot tabanlı bir blockchain ağı kurmak için 18,9 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu ağın özellikle NFT’ler için tasarlanacak olması ise yeni rekorların kapıda olabileceğini göstermekte.

Efinity isimli bu ağın Efinity T0ken (EFI) isimli kendi kripto para birimine sahip olacağı da açıklandı. Enjin CTO’su Witek Radomski konu hakkında yaptığı açıklamada fonlamanın EFT tokenlerinin satışı ile gerçekleştirildiğini ve güvenceye alındığını açıkladı.

Enjin’in Yeni Projesine Yatırım Akını

Enjin‘in oluşturacağı bu ağa yatırım yapanlar arasında ise Crypto.com Capital, DFG Group, Hashed Ventures, BlockTower Capital, Blockchain.com Ventures, Fenbushi Capital, Arrington XRP Capital ve birkaç önemli kurum ile isim bulunuyor.

Enjin’in NFT sektörüne yabancı olmaması ise fonlamaya bu kadar önemli isimlerin katılmasını sağlamış olabilir. ENJ daha önce 2017 yılında ERC-1155 standardında NFT üretmiş ve bunlar Microsoft ile Nike gibi şirketler tarafından kullanılmıştı.

Efinity, Ethereum ve Flow’a Rakip

Microsoft hala Azure geliştirici topluluğunu ödüllendirmek için ERC-1155 tabanlı NFT’leri kullanmakta. Bu NFT’lerin belirli bir sayı sınırına sahip olması ve farklı özelliklerden oluşması ise topluluğa katkı sağlayanların ödüllendirilmesi için kullanımının önünü açıyor. Nike ise Ethereum ağı ve Enjin’in ERC-1155 standardındaki NFT’lerini kullanarak kendi ayakkabılarını tokenleştirmişti.

Efinity blockchain ağı ise bu sefer Ethereum yerine Polkadot ağını kullanacak. Radomski, Efinity’nin Ethereum ağı ile Dapper Labs’in Flow ağından farkları sorulduğunda ise ünlü isim bunun hem işlem ücretleri hem de ağ sınırı konusunda çok daha devrimsel bir gelişme olduğunu vurguladı. Radomski bu sorunların bazılarının Flow ağında çözüldüğünü ancak geliştiricilere uygun eski dillerle kodlanmadığı için sorunlar olduğunu vurguladı.

Facebook Comments