Thursday, February 2nd, 2023

Rekor Üzerine Rekor Kıran Cardano’da (ADA) Son Durum: Cardano Yorumları

Cardano (ADA), rekor üzerine rekor kırarak Polkadot ve Binance Coin de dahil olmak üzere birçok rakibini geride bıraktı ve önemli bir yükseliş yakaladı. ADA, Bitcoin’in sert düşüşü başlamadan önce 1,48 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu seviyesinden yaklaşık %9 geride olan ADA için Mary hard forkunun tamamlanması ise hafif bir düzeltme yaşanmasına neden oldu.

Cardano İçin Hoskinson’dan Güven Veren Açıklama

Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson’ın arkasında olduğu ADA, aslında bu yükselişi ile çok fazla eleştirinin de hedefinde kaldı. Hoskinson’ın icadı olan ADA’nın daha aktif bir akıllı kontrat altyapısına sahip olmaması ise eleştirilerin temelini oluşturmakta.

cardano

Charles Hoskinson, Twitter üzerinden yaptığı ADA yorumunda ise akıllı kontratların çok yakında geleceğini belirterek Mary hard forkuna işaret etti. Mary hard forku için kritik süreye girildi ve bu gece yarısı itibarıyla güncellemenin tamamlanması bekleniyor.

Hard Fork Fiyatlanması Nasıl Olacak?

Kripto para sektöründe genellikle hard fork gibi önemli olayların tarihi gelene kadar sert yükseliş, bunun devamında ise sert düşüş yaşanmakta. Bunun toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi için gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin bir garantisi yok. Buna rağmen yatırımcıların klasik trendi takip edip Mary hard forku aktif edildikten sonra satış yapmaları muhtemel.

ADA/USD işlem çiftinin son 24 saat içerisinde %7,5 yükselmesi ise henüz böyle bir etkinin yaşanmadığını göstermekte. Ancak Mary hard forkunun tamamlanamaması veya bir sıkıntı yaşanması ADA için büyük bir FUD etkisi yaratabilir.

ADA Yatırımları Artıyor

 Yine de önde gelen yatırım fonlarının güncelleme öncesi ADA yatırımı açıklaması gidişatın oldukça olumlu olduğuna işaret etmekte. FD7 Ventures, elindeki Bitcoin’lerin bir kısmını satarak ADA ve DOT gelişimi için 250 milyon dolarlık başka bir fon oluşturdu.

FD7 Ventures bunu açık açık belirtse de henüz böyle bir duyuruda bulunmayan birçok yatırım fonunun olduğunu tahmin etmek de güç olmayacaktır. Gelişen bir altyapıya sahip olan Ethereum’un aksine henüz gidecek çok yolu bulunan ADA’ya böylesine ilgi olması ise sektörün gelişime açık olduğunu gösteriyor.

ADA fiyatı için uzmanların tahminleri ise psikolojik bir direnç olan 10 dolar gibi gözükmekte.

Facebook Comments