Saturday, September 23rd, 2023

renBTC Coin Nasıl Alınır?

RenBTC, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş, Bitcoin’e sabitlenmiş bir ERC-20 token’ıdır. Bu, her RENBTC’nin her zaman bir Bitcoin için kullanılabileceği ve dolayısıyla değerini Bitcoin piyasa oranına yakın tutma eğiliminde olduğu anlamına gelir.

renBTC (RENBTC) Nedir?

RenBTC, herkese blok zincirler arası likiditeye erişim sağlama hakkı veren ve diğer blok zincirlerinden varlıkları Ethereum merkezi olmayan uygulamalarına (DApps) getirmeye yardımcı olan açık bir protokol olan Ren platformunda basılmıştır. Desteklenen ana kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Zcash (ZEC) ‘dir.

RenBTC token’ı, Wrapped Bitcoin’in (wBTC) doğrudan bir rakibidir. Token’ı basmak oldukça basit bir süreçtir ve kullanıcıların BTC’lerini RenVM’ye göndermesi yeterlidir.

Diğer Bitcoin destekli token’ların aksine, renBTC sentetik bir token değildir ve BTC’nin değerine bağlı kalmasını sağlamak için herhangi bir tasfiye mekanizmasına dayanmaz. Bunun yerine, doğrudan bir tedarik sabitidir, yani dolaşımdaki renBTC arzını karşılamak için yedekte her zaman yeterli BTC vardır.

RenBTC ile diğer Bitcoin token’leri arasındaki temel fark, token’ın akıcı değer değişimidir. RenVM, herhangi bir Bitcoin’i merkezi bir saklama platformunda depolamaz, bunun yerine Darknodes adı verilen merkezi olmayan bir node ağı kullanır. Kullanıcılar, KYC’yi tamamlamak zorunda kalmadan istedikleri zaman token’ları basabilir. Protokol, dakikada yüzlerce işlemi idare edebilir ve hiçbir zaman aşırı yüklenme olmadı.

Ek olarak, RenVM, Ren tarafından sağlanan özel adaptörler kullanılarak çok sayıda merkezi olmayan uygulamaya doğrudan entegre edilebilir. Bu, bir kullanıcının merkezi olmayan bir borsada (DEX) veya herhangi bir prosedürü geçmek zorunda kalmadan kredi verme platformunda Bitcoin’i (RENBTC aracılığıyla) doğrudan kullanabileceği anlamına gelir.

RENBTC coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 681,319,253 dolar 99. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 54.935 USD ile işlem gören RENBTC Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 10,622,616 olduğu belirtilebilir.

RENBTC Coin,  22 Temmuz 2020 tarihinde 9.011 dolar ile dip seviyeyi görürken 13 Mart 2021 tarihinde 61.295 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 12,402 adet renBTC Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 13,698 renBTC coin olduğu ifade ediliyor.

RENBTC Coin Nereden Alınır?

renBTC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

renBTC Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından renBTC Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alarak renBTC işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments