Saturday, September 23rd, 2023

Umut vadeden Resident Evil Village demosu yayınlandı

Uzun süredir piyasaya çıkması bekleyen Resident Evil Village, oyunculara serideki en iyi deneyimi sunmayı hedefliyor. Geliştirici şirket Capcom, RE Village oyunu için yeni bir demo videosu yayınladı.

Demo aracılığıyla oyun hakkında birçok özellik ve detay ortaya çıktı. Ana karakter Ethan Winters‘ın çift kişiliğe sahip olduğu bilgisi de açığa çıkan ayrıntılar arasında dikkat çekti.

Resident Evil: Infinite Darkness’ın fragmanı yayınlandı

RE Village’in ana karakteri Ethan Winters şizofren mi?

RE Village oyununun demosu, yapımla ilgili çok sayıda ipucu verdi. Öne çıkan detaylar arasında ana karakter Ethan Winters‘ın çift kişiliğe sahip olduğu yer alıyor. Serinin bir önceki oyunu Resident Evil 7‘de de yer alan karakter çok fazla konuşmamasıyla ön plana çıkıyor. Capcom bu karakter için üzerinde çok uğraştıklarını ve gelişimini üst seviyeye çıkarmak istediklerini dile getiriyor. Gösterilen demoda da zaten bu karakterin gelişimini fazlasıyla görebiliyoruz.

Capcom tarafından yayınlanan Resident Evil demo videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Hayranlar, Resident Evil Village‘ın hikayesinin nasıl ilerlediğini ve Ethan Winters’ın karakter gelişiminin ne kadar derinlikli olduğunu görmek için son oyunu beklemek zorunda kalacak. Bununla beraber RE Village demosuna dayanarak Ethan Winters‘ın kişisel yönlerinin RE7’ye kıyasla daha fazla detaylandırılacağı öne sürülüyor.

Resident Evil Village ‘savaş deneyimi’ konusunda iddialı

RE 7 oyununda Ethan Winters‘ın savaş deneyimi konusunda kısıtlı bir yeteneğe sahip olduğundan dolayı aksiyondan uzak durduğunu biliyoruz. Ancak bu oyunda karakter gelişimi hat safhaya çıkartılarak savaş deneyimi noktasında çok daha gelmiş bir performans göreceğiz.

Resident Evil Village

Yayınlanan demo, oyuncuları bir noktada uzun çimlerin arasında yürümeye zorluyor ve bu da onları Lycan‘ların (kurt adam) saldırısına uğratıyor. Bu kurt adam benzeri yaratıklar Ethan‘a saldırabilir ve onları bıçak gibi aletlerle kesebilir. Bu yüzden oldukça zorlu bir tehdit olduklarını kanıtlıyorlar. Neyse ki Ethan Winters bıçak, tabanca ve av tüfeği kullanımında önceki oyuna nazaran çok daha deneyimli durumda.

Ethan’ın kayıp kızı Rose’u bulma mücadelesine tanık olacağımız oyun için birçok detay ortaya çıkmaya devam ediyor. Çıkış tarihine az bir süre kala yayınlanan demo oyunculara yüksek gerilimi vadediyor. Resident Evil Village PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X için 7 Mayıs‘ta piyasaya sürülecek.

The post Umut vadeden Resident Evil Village demosu yayınlandı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments