Monday, October 25th, 2021

Ripio Credit Network Coin Nasıl Alınır?

Ripio Credit Network, şeffaf ve sınırsız borç piyasaları oluşturmak için borç verenleri, borçluları ve kredi verenleri blok zincirinde birbirine bağlayan açık kaynaklı bir küresel kredi ağıdır.

Ripio Credit Network (RCN) Nedir?

RCN, borç piyasalarının arz ve talebini birbirine bağlamak ve sorunsuz kredi kullanım durumlarını mümkün kılmak için açık kaynaklı bir Ethereum akıllı sözleşmeleri seti aracılığıyla birbirleriyle etkileşime giren önemli Merkezi Olmayan Finans hizmet sağlayıcılarından oluşan bir ağdır.

RCN token ise RCN protokolünün kalbinde yer alan ve değerin sınırlar boyunca ve para birimleri arasında blok zinciri boyunca sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlayan bir araç görevi gören Ethereum akıllı sözleşmesidir. Bir dizi Likidite Havuzu kullanılarak, bir Alacaklı tarafından başka bir kripto para biriminde sağlanan fonlar RCN tarafından değiştirilebilir, blok zincirinde yayınlanabilir ve sonunda Borçlunun tercih ettiği para birimi ile yeniden değiştirilebilir. İşlemin tamamı sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir ve işlem sırasında Alacaklı ve Borçlunun nerede olduğuna bakılmaksızın herhangi bir ücret içermez. Ayrıca fonlar hiçbir zaman tescilli üçüncü şahıs cüzdanlarında saklanmadığından, sürecin her adımında güvenlik ve şeffaflık garanti edilmektedir.

Yapılan açıklamalara göre giderek küreselleşen bir dünyada Ripio Credit Network, sınırların ötesinde kredi arzı ve talebini köprülemek için Blockchain teknolojisini kullanıyor ve merkezi olmayan borç ürünleri için yeni bir ekosistem yaratıyor. RCN’de temelde üç bileşen bulunuyor:

  • Borç Verenler: Merkezi olmayan piyasa, kredi verenlerin nerede olurlarsa olsunlar dünyanın en karlı borç piyasalarına ulaşmalarına olanak tanır.
  • Ekosistem: Ağ, kredi piyasalarının paydaşlarını, kimlik doğrulayıcıları, puanlama acenteleri ve borsalar dahil olmak üzere önemli Merkezi Olmayan Finans hizmet sağlayıcılarıyla buluşturur.
  • Kaynak: Platform, finans kurumlarına, fintech kredi şirketlerine ve Blockchain girişimlerine küresel kredi arzına erişim sağlar.

Platformun açıklamalarına göre Blockchain teknolojisi, RCN ağının geleneksel borç piyasalarına, şeffaf ve tamamen sınırsız bir alternatif oluşturarak mevcut kredi çözümlerinden daha iyi performans göstermesine olanak tanır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1503 dolardan işlem gören Ripio Credit Network (RCN), Bitcoin karşısında da 0.000002709 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 76,389,465 dolar işlem hacmi ile 433. sırada yer alan Ripio Credit Network Coin 24 saatlik işlem hacminin de 2,090,730 dolar olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak RCN Coin 5 Şubat 2019 tarihinde 0,0100 dolar ile dip seviyeye ve 4 Ocak 2017 tarihinde 0,5168 dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Ayrıca şu anda dolaşımda 508,404,746 adet RCN Coin bulunuyor ve bu rakamın 999.942.647 RCN Coin’e ulaşması hedefleniyor.

RCN Coin Nereden Alınır?

RCN Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

RCN coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından RCN Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak RCN işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments