Thursday, April 18th, 2024

Ripple 1 Dolar Barajını Aştı! XRP Yorumları ve Uzman Tahminleri

En popüler kripto paralardan biri olan Ripple (XRP), an itibarıyla 1 dolar barajını aştı. XRP boğaları momentum bayrağını eline alırken yukarı yönlü ivme hız kazandı. 1 doları aşan XRP, son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

XRP Grafikleri

XRP, 0.60 dolar ila 0.70 dolarlık bölgeyi kırmasının ardından rotanın yukarı yönlü olduğunu doğrulamıştı. Bu bölgeler istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdüren XRP, güvenli bölgeler inşa ederek seyrini sürdürdü. Lider kripto para ile birlikte hareketli saatler görülen piyasada birçok altcoin gibi XRP de yükseliş trendine hız kazandıran kripto paralardandı.

XRP’nin 0.77 dolarlık pivot direnç bölgesini aşması, fiyatını 0.80 doların üzerine taşımıştı. Ardından gelen 0.84 dolar ve 0.91 dolarlık direnç bölgelerini kıran popüler kripto para, 1 dolar seviyesine ulaşmayı başardı. XRP, en son haziran ayı başında 1 dolarlık seviyede konumlanıyordu. Piyasa genel trendi ile birlikte çakılan XRP, geri çekilmenin hemen öncesinde 2 dolar sınırına dayanmıştı.

XRP günlük grafikleri, yükselişi açıkça gözler önüne seriyor. RSI aşırı alım bölgesinde işlem görürken MACD yükseliş trendini doğruluyor. Momentum göstergesi, sıfır bölgesinin üzerine çıkarak ibreyi boğalardan yana gösteriyor.

Uzmanlar XRP’nin 1 doların üzerinde tutunması adına 1.02 doların aşılması gerektiğini belirtiyor. Bu seviyenin aşılması ile %38.2 fibo seviyesinde 1.06 dolar, %62 fibo seviyesinde ise 1.40 dolar konumlanıyor. Bu bağlamda XRP, yukarı yönlü sert bir fiyat hareketi izleyebilir.

Ripple Gelişmeleri

SEC ile Ripple arasındaki dava süreci devam ederken, son gelişmelere göre SEC Slack mesajlarının incelenmesini istedi. Bunun yanı sıra Ripple Labs kurucu ortağı Jed McCaleb son iki hafta içerisinde borsalara 80 milyon adet XRP gönderirken satışlarına devam ediyor.

Bu olumsuz gelişmeler ışığında XRP, yoluna devam ederken fiyatı 1 doları aşmış durumda. XRP, ülkemizde de büyük ilgi gören bir proje olarak ilgi odağı konumunda yer alıyor.

Facebook Comments