Saturday, September 23rd, 2023

Ripple CTO’su: ‘Satmadıysanız zararda değilsiniz’ demek saçmalık

Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece dünyada yaşanan Bitcoin düşüşü birçok yatırımcının tasfiye olmasına ve zarar etmesine neden olurken, eski tartışma yeniden alevlendi, “Kâr almak mı, Hodl yapmak mı?”

Bilindiği üzere birçok coin’e inanan ya da ileride çok daha yüksek fiyatlara geleceğini iddia eden kişiler fiyat ne kadar düşerse düşsün “Satmadığınız sürece zarar etmemiş sayılırsınız” yorumunu yapıyor.

Konuyla ilgili konuşan Ripple CTO’su David Schwartz ise bu durumun saçmalık olduğunu savundu. Twitter hesabından kısa bir değerlendirmede bulunan Schwartz şu ifadeleri kullandı:

“Sürekli olarak ‘Satmazsan para kaybetmezsin’ sözünü duyuyorum. Bu çok mantıksız ve insanların iyiliği için sonsuza kadar toprağa gömülmesi gerekiyor. Örnek olarak 500 doları olan bir trader, 500 dolarlık değerde kripto para alabilir. 500 dolarlık değerde kripto parası olan da, bunu 500 dolara satabilir.

Bu iki kişinin de birbirlerine karşı bir üstünlüğü yoktur. İkisi de varlıklarını değiştirebilir ve aynı değerde varlıklara sahiptirler.

Ancak siz 1000 dolarlık kripto para aldıysanız ve bunun değeri 500 dolara düştüyse, sizin 1000 doları olan başka bir kişiden daha kötü durumda olmadığınızı iddia etmek ve buna, ‘Para kaybetmedi’ demek saçmalıktır.”

Bu mesajın altına birçok yorum yapılırken, bazı takipçileri ise Ripple CTO’sunu şifreli bir düşüş mesajı vermek ve insanları satışa yönlendirmekle suçladı.

Schwartz, bu mesajlara “Tweet’lerimde herhangi şifreli bir mesaj ya da gizli bir imâ yok. Kimseyi alarm durumuna geçirmek gibi bir niyetim de yok. Ve kesinlikle kripto para tutmanın işe yaramayacağını da söylemiyorum. Bence kripto para tutmak çok yüksek bir kazanç ihtimalini barındırıyor” dedi.

The post Ripple CTO’su: ‘Satmadıysanız zararda değilsiniz’ demek saçmalık appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments