Wednesday, October 4th, 2023

Ripple CTO’su, XRP 1 dolar üzerinde kalırsa “20 XRP” şartını düşürmek için çalışacak

Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, XRP için önemli bir değişimin destekçisi olacağını söyledi ancak bir şartla: XRP fiyatı, en az iki hafta 1 doların üzerinde kalırsa.

Schwartz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “XRP’nin fiyatı iki hafta boyunca 1 doların üzerinde kalırsa, kişisel olarak XRPL rezerv gereksiniminin 20/5’ten 10/2’ye düşürülmesini savunmaya başlayacağım.” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere şu anda XRP Ledger üzerinde bir hesap açmak ve işlem yapabilmek için adrese en az 20 XRP aktarmak gerekiyor. Yani, kullanıcının kendisinin kontrol ettiği bir XRP cüzdanını kullanması için en az 20 XRP yatırması/bulundurması koşulu var. Bu durum XRP’lerini borsada tutan kullanıcılar için geçerli değil.

Schwartz ise 1 dolar koşulu gerçekleşirse bu minimum XRP gereksiniminin 20’den 10’a düşmesinin savunucusu olmayı vadediyor. Ayrıca bu değişim olursa, hesap kapatıldığında da 5 XRP yerine 2 XRP kaybedilecek.

Schwartz, Aralık ayında da XRP ile ilgili ilginç bir çıkış yapmıştı. Ripple yöneticisi, XRP topluluğunun Ripple’ı elinde bulundurduğu 48 milyar XRP’yi yakmaya zorlayabileceğini söylemişti. Schwartz, sözlerinin devamında “Ripple da bunu engellemek için hiçbir şey yapamaz. Açık blokzincirler demokratiktir. Eğer çoğunluk kuralların değişmesini istiyorsa, azınlığın onları durdurmak için yapabileceği hiçbir şey yoktur.” demişti.

XRP, son günlerde önemli bir çıkış yakaladı. Kripto para, bugün 1.39 doları gördü. XRP ile ilgili son gelişmelerde CoinGate platformunun XRP’yi yeniden listelemesi ve SEC’nin Ripple yöneticilerinin banka kayıtlarına ulaşma talebinin mahkeme tarafından reddedilmesi var. Ripple dava süreci halen devam ediyor. Davaya ilişkin takvime ulaşmak için tıklayın.

The post Ripple CTO’su, XRP 1 dolar üzerinde kalırsa “20 XRP” şartını düşürmek için çalışacak appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments