Sunday, December 10th, 2023

Ripple Davası Devam Ederken Eski CEO’dan ABD Açıklaması!

Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davasında ilk duruşma görüldükten sonra herhangi bir önemli gelişme yaşanmadı. Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ise bu durgunluk esnasında önemli bir açıklamada bulundu. Larsen, San Francisco Chronicle’a yaptığı açıklamada ABD’de kalma konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Ripple, San Francisco’da Kalıyor

Aslında Ripple’ın ABD dışına taşınacağı haberleri ilk olarak 2020’nin ortalarında ortaya çıkmıştı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ABD’nin olumsuz regülasyon şartları nedeniyle ABD’nin artık teknoloji devi için cazip olmadığını belirtti. Kısa süre önce ise Ripple’ın ABD dışında değil, ABD içinde bir göç yaşayabileceği vurgulandı. San Francisco merkezli Ripple’ın ABD içinde veya dışında taşınıp taşınmayacağı konusuna ise eski CEO açıklık getirdi.

Ripple’ın eski CEO’su ve kurucu ortağı Chris Larsen, şu an için San Francisco’nun Ripple için en iyi yer olduğunu ifade etti. Şehre bağlı olduklarını belirten Larsen, San Francisco’nun en çok çeşitliliğe ve yaratıcılığa sahip bölge olduğunu da vurguladı. Ripple’ın kullanıcı kitlesinin kritik bir bölümünün burada olduğunu ifade eden Larsen, aslında önemli bir mesaj vermiş oldu.

Ripple’ın Sağladığı İstihdam Artıyor

Ripple, 450’den fazla çalışanı ile San Francisco’da bulunuyor ve davaya rağmen büyümeye devam ediyor. Larsen’in koronavirüs salgını ile ilgili kısa süre önce San Francisco’da bundan etkilenen dükkanlara ve tüccarlara 1,7 milyon dolarlık bağış yapması da önemli mesajı tamamlamakta. Ripple CEO’sunun yaptığı bu bağış kulislerde aslında regülatörlere yönelik bir hamle olarak yorumlandı.

ripple chris larsen

Küçük işletmelerin zor şartlar altında olduğunu belirten Ripple, uzmanlara göre daha fazla istihdam sağlayarak davadaki gidişatı değiştirmeyi hedefliyor olabilir. Ripple’ın 10 milyar doların üzerinde değerlemesi, şirketin şehir ve ülke için olan önemini arttırmakta.

XRP Fiyatının Gidişatı Tersine Dönebilir

SEC’nin açtığı davada henüz bir netlik bulunmasa da Ripple’ın böyle adımlar atması, davada anlaşmaya varılabileceği iddialarını güçlendiriyor. XRP fiyatı ise davadan beri çok sert bir düşüş yaşadı ve yaşanan boğa rallisinden faydalanamadı. Ripple’ın böyle bir anlaşmaya gitmesi ve atılan adımların meyvesini vermesi, XRP için bu kötü gidişatı da sonlandırabilir.

Facebook Comments