Saturday, February 24th, 2024

Ripple Fiyat Tahmini: XRP Fiyatı İçin Kritik Destek Sonrasında Sırada Ne Var?

Ripple davasının yaklaştığı şu günlerde önemli bir yükseliş kaydeden XRP, ne yazık ki ivmesini kaybetti. Davaya 1 haftadan bile az bir süre kalmışken XRP fiyatının 0,65 dolar seviyesinden reddedilmesi, destek seviyelerinin de tutunamamasına yol açtı.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,50 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %11 düşüş yaşadı. XRP için kritik desteğin 0,50 dolar olduğu biliniyor ve bunun altına inilmesi teknik analize göre yeniden 0,30 dolar bandına gidişatı hızlandırabilir.

XRP fiyatının psikolojik destek 0,50 doların altında ise teknik destek 0,48 dolara sahip olduğu görülmekte. Alçalan kanal formasyonu içerisinde kalan XRP, trendi tersine dönüştürme imkanına sahip. Bu formasyon teknik analizde kısa vadede düşüş, uzun vadede ise yükseliş getirmesi ile biliniyor. XRP fiyatının tam olarak buna göre hareket edip 0,63 dolardan 0,50 dolara kadar gerilemesi de kısa vadeli düşüşün doldurulduğunu gösteriyor.

BTC Fiyatının Rekoru, Altcoinleri Etkiledi

Bitcoin fiyatının 50.000 doları gördükten sonra sert bir düşüş yaşaması da altcoinleri etkiledi. BTC fiyatı yeniden toparlansa da son dönemde rekor üzerine rekor kıran altcoinlerin konsolidasyonu hala sürüyor ve XRP de konsolidasyon yaşayanlardan birisi.

XRP teknik analizine bakıldığında kanal formasyonunun bitiş noktasının ise 0,47 dolar olabileceği görülüyor. XRP fiyatı kısa vadede 0,47 dolara kadar gerileyip, bunun devamında yeni bir yükseliş trendi doğrultusunda kanalın başladığı yere yani 0,63 dolara kadar yükselme ihtimaline sahip.

MACD, XRP Satışlarını Engelliyor

XRP grafiğine bakıldığında ise satış baskısının hala çoğunlukta ve satıcıların daha fazla olduğu görülüyor. MACD indikatörü şu an için satış baskısını bir seviyeye kadar emse de 0,47 dolardan sonra bunun artma ihtimali de bulunuyor. Grafikteki mavi çizginin yani MACD’ın satış baskısına yenik düşmesi ve fiyatın bunun altına inmesi, 0,36 doların hedef olabileceğine işaret ediyor.

50 SMA ise önemli bir kırılım için fiyat grafiğinin üzerine kadar çıkmalı. XRP fiyatının bu hareketsizliği veya yavaş yavaş düşüş yaşama durumu ise 22 Şubat tarihine kadar devam edebilir. 22 Şubat tarihinde Ripple fiyatında oldukça büyük hareketler görmemiz mümkün. Ünlü avukatlar davadan ciddi bir şey çıkmayacağını ve ilk duruşmada sadece tarihlerin kararlaştırılacağını belirtse de XRP yatırımcılarının buna olan ilgisi bir hayli fazla.

Facebook Comments