Sunday, December 3rd, 2023

Ripple Fiyatı Karışık Sinyallerden Payını Alıyor: XRP Grafikleri Ne Diyor?

Bu hafta kripto para piyasası oldukça karışık sinyallerle ilerliyor ve kripto para birimlerinin 24 saatlik grafikleri sürekli aşağı ya da yukarı yönlü değişiyor. Bu karışık sinyallerden piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple da (XRP) payına düşeni alıyor. Peki, Ripple Fiyatında önemli seviyeler nereler, yatırımcılar hangi noktalarda dikkatli olmalı?

Ripple Fiyatı Güncel Durum

Yazının kaleme alındığı sırada 1,2996 dolar bandında işlem gören XRP, hala 3,84 dolarlık eski rekorunu kırabilmiş değil.

14 Nisan’da 1,96 dolara kadar yükselen ve 2018 yılından bu yana en iyi performansını sergileyen XRP, 2 dolar bandında reddetme ile karşılaştı ve fiyat 2 doların üzerine yükselemedi.

Ripple’daki bu yükseliş, mahkemeden arka arkaya Ripple lehine iki karar çıkmasına bağlanmıştı. Bilindiği üzere ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu hem şirket olarak Ripple’a hem de iki üst düzey yönetici olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu Chris Larsen’a karşı Aralık ayında dava açmıştı. Dava ile birlikte büyük düşüşe geçen XRP fiyatı 0,17 dolara dokunduktan sonra toparlanmaya başladı.

Düşüşün Spesifik Bir Nedeni Var Mı?

Dava kararları ile birlikte hızlı bir yükseliş kaydeden XRP’nin düzeltme yapması oldukça normal olarak karşılanıyor. Bununla birlikte piyasada bu hafta karışık sinyaller alınıyor ve Bitcoin bir gün yukarı yönlü grafik çizerken bir sonraki gün düşüş grafiği çiziyor.

Dolayısıyla altcoin’lerde görülen düşüş hareketlerinin şu anda büyük oranda Bitcoin’in fiyat hareketlerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Yani aslında XRP fiyatındaki düşüşün Ripple özelinde bir sebebi bulunmuyor ve düzeltme hareketi olarak nitelendiriliyor.

Ripple’da Önemli Noktalar

Analistlere göre şu anda XRP fiyatında 1,28 dolarlık fiyatın üzerinde kalınması büyük önem taşıyor. 1,28 dolar altına doğru yapılacak sert bir kırılma 1,10 dolarlık seviyelerin görülmesine sebep olabilir.

Bununla birlikte yukarı yönlü grafiklerde ilk olarak 1,35 dolar ve ardından 1,50 dolar seviyesinde dirençle karşılaşılabileceği ifade ediliyor. 1,50 doların üzerine doğru yapılacak güçlü bir kırılma ise 2 dolar seviyesinin yeniden test edilmesini sağlayabilir.

Facebook Comments