Saturday, January 28th, 2023

Ripple Fiyatı: XRP Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP) son zamanların belki de en büyük “pump and dump”ını yaşadı. Pump hareketinden 200.000’den fazla üyeye sahip bir Telegram grubunun sorumlu olduğuna inanılıyor. Bununla birlikte pump’ın ardından yaşanan dump da XRP yatırımcılarının mümkün olan en yüksek karla paralarını çekmek istediğini gösteriyor olabilir.

XRP Fiyatı

Ripple fiyatı çok kısa bir süre içinde önce 0,30 dolar seviyesinden 0,75 dolar seviyesine kadar yükseldi ve ardından 0,34 seviyesine düşüş oldu. Aslında XRP’nin yükseliş hareketi sırasında bazı yatırımcılar fiyatın 1 dolara kadar yükselmesini bekliyordu. Ancak topluluk etkisi 0,75 dolarlık seviyeye kadar yeterli olmuş gibi görünüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,38 dolar seviyesinde işlem gören XRP’nin piyasada yaşanan genel yükselişten henüz payına düşeni almadığı görülüyor. Analistler ise XRP’nin bu yükseliş hareketinden beklendiği gibi büyük bir kazanç sağlamama ihtimali konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Ripple Fiyat Beklentileri

Analistlerin açıklamalarına göre teknik göstergeler şu anda XRP fiyatını destekliyor ve fiyatın 0,34 doların altına inmesini engelliyor. Bununla birlikte XRP boğalarının 0,40 dolarlık direncin üzerine çıkmak için de çaba sarf ettikleri ifade ediliyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre XRP’nin 0,40 doların altında günlük kapanış yapması halinde bir düşüş grafiği başlayabilir ve fiyat 0,29 dolar bandına gerileyebilir. 0,30 dolarlık önemli psikolojik seviyenin kaybedilmesi ise 0,26 dolarlık seviyelerin görülmesine sebep olabilir.

XRP Yükseliş Beklentisi

Öte yandan eğer XRP günü 0,40 doların üzerinde kapatmayı başarırsa ve kripto para birimleri bugünkü yükselişini devam ettirirse yeni bir yükseliş ivmesi başlayabilir. Bununla birlikte Ripple’ın 2018 Ocak’ta gördüğü rekor seviye olan 3,84 doların aşılmasının zor olduğu düşünülüyor.

Facebook Comments