Sunday, April 21st, 2024

Ripple Grafik: XRP Fiyatında Bu Kritik Noktalara Dikkat!

Kripto para birimleri Salı günen yükseliş grafikleri ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 54.400 dolara kadar yükselirken, piyasa değeri bakımından en büyük altcoin Ethereum (ETH) da 1.860 dolar sınırına dayandı. İki büyük kripto para biriminin yükseliş etkileri altcoin’lerde de görüldü ve analistler son zamanların tartışmalı kriptosu XRP’de de artış sinyalleri alındığını düşünüyor.

Ripple’da Güçlü Destek

Grafiklere göre Ripple’da (XRP) 0,45 dolar bandında oluşan güçlü bir destek görünüyor. Son zamanlarda 0,46 dolarlık direnci de kırmayı başaran XRP 0,4880 dolarlık direnci de kırdı ancak burada karşılaşılan yoğun satış baskısı fiyatın yeniden 0,48 dolar sınırına dönmesine sebep oldu.

Analistlere göre XRP’de 0,45 doların üzerinde kalındığı sürece bir tehlike bulunmuyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para birimi 0,49 dolara iğne atmayı başarabilirse yeni bir yükseliş trendine girebilir. Analistlere göre 0,4480 doların üzerinde güçlü bir kırıla fiyatı hızlı bir şekilde 0,50 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine atabilir.

Öte yandan 0,50 dolar sonrasında bir sonraki güçlü direncin 0,55 dolar bandında olabileceği düşünülüyor.

Ripple’da Kritik Seviyeler

Yükseliş grafiğinde kritik seviyeleri 0,48 ve 0,50 dolarlık seviyeler oluştururken bir düşüş grafiği başlaması durumunda 0,47 ve 0,45 doların önemli seviyeler olacağı ifade ediliyor.

Eğer 0,45 dolarlık güçlü destek aşağı yönlü kırılırsa fiyat hızlı bir şekilde önce 0,2 doları sonrasında 0,39 doları görebilir.

Aralık ayında SEC’in Ripple’a karşı açtığı davanın ardından borsaların XRP işlemlerini durdurması ile fiyatta büyük bir düşüş yaşandı ve 0.17 dolar seviyeleri görüldü. Dolayısıyla şu anda 3 ay öncesine göre XRP oldukça iyi bir seviyede bulunuyor.

Ancak bu noktada XRP fiyatında rekorunun 3,84 dolar olduğunu ve henüz yeni rekor için çok mesafe olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Facebook Comments