Tuesday, October 3rd, 2023

Ripple Hız Kesmiyor: XRP Fiyatı 2 Dolar Sınırına Dayandı!

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumundan bulunan Ripple (XRP), üçüncü sırayı Binance Coin’den (BNB) geri almaya kararlı gibi görünüyor. Yaptığı son atak ile piyasa değerini 86,7 milyar dolara yükselten XRP, 88,3 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan BNB’nin hemen altında bulunuyor.

Ripple’ın Hızlı Yükselişi Sürüyor

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,91 doların üzerinde işlem gören ve 2018 yılından sonra ilk kez 1,94 doların üzerine yükselen XRP’de yukarı yönlü ivme devam ediyor gibi görünüyor. Son 24 saatte yaklaşık olarak %30 artış kaydeden XRP son 1 haftada da %77’nin üzerinde artış yaşadı.

Analistlere göre şu anda XRP’nin artış için oldukça geniş bir alanı bulunuyor. Çünkü XRP fiyatı 2018 yılında ulaştığı 3,18 dolarlık seviyenin hala oldukça gerisinde. Hemen hemen tüm kripto para birimlerinin rekorlar kırdığı dönemde dava sürecindeki belirsizliklerle uğraştığı için XRP fiyatı beklenen artışı kaydedemedi.

Ancak dava sürecinde arka arkaya Ripple lehine kararlar alınması ile fiyat artışa geçti ve XRP, çok kısa sürede geri kaldığı yarışa katıldı.

Ripple Fiyat Beklentileri ve Davanın Etkisi

SEC davası XRP fiyatında oldukça büyük bir etki yarattı ve fiyat dava sürecinin başlaması ile 0,17 dolara kadar geriledi. Bu gerilemeden sonra yavaş yavaş toparlanan XRP, davanın lehine dönmesi ile deyim yerindeyse gaza bastı ve yükseliş hamlelerini hızlandırdı.

Birçok önemli isim ise XRP’de yükselişin devam etmesini bekliyor. Örneğin; tecrübeli yatırımcı Peter Brandt XRP ile ilgili yaptığı son açıklamalarda, Ripple fiyatının çok yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını beklediğini ifade etti.

Teknik göstergelerin de XRP için pozitif sinyaller verdiğini belirten Brandt, XRP’de trendin düşüşten yükselişe döndüğünü ifade ediyor.

Facebook Comments