Thursday, April 18th, 2024

Ripple Teknik Analizi ve Yorumları: XRP Roketi Taktı!

Kripto para piyasası, oldukça yoğun bir gündem ile yeşile bürünürken birçok kripto para yukarı seviyelere zıpladı. En popüler kripto paralardan biri olan XRP, gün içerisinde %20’nin üzerinde artışla tüm gözleri üzerine dikti. XRP, yukarı yönlü ivmesine hareket kazandırdı.

XRP Grafikleri

Popüler kripto para Ripple (XRP) gün içerisinde %20, haftalık periyotta ise %50’nin üzerinde yükselişle inanılmaz bir performansa imza attı. Kısa sürede %50’lik artışla tüm dikkatleri toplayan XRP, 1 doları aşmasının ardından artış trendini güçlendirdi. 1 dolarlık barajın aşılması ile 1.10 doların üzerine ulaşan XRP artış yönlü kanalın içerisine girmeyi başardı.

XRP günlük grafik verilerine göre RSI 81 seviyesiyle aşırı alım bölgesine seyrediyor. MACD, yükseliş eğilimini onaylarken Momentum göstergesi trendin yukarı yönlü olduğunu gözler önüne seriyor. XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.20 dolar seviyesinde alım satım işlemi görüyor.

Uzman Yorumları

XRP verilerinin aşırı alım bölgesinde seyretmesi, olası bir trend dönüşümünün işaret olarak yorumlanabilir. Ancak bu riske rağmen XRP yatırımcıları boğa koşusunun devamını bekliyor. Popüler analist DonAlt, XRP’nin direnç noktalarını birer birer kırmasıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hızla ilerlediğini düşünüyor.

Bir başka popüler grafik analisti Kevin Cage, XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ilerlemesi için Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasını işaret etti. Cage, Ripple ile SEC arasındaki davada olası bir anlaşma ihtimali doğrultusunda XRP’nin ATH yolculuğuna bir temel oluşturdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Aralık 2020’de Ripple’a karşı dava açmıştı. Ripple’ın 2013 ve sonrasında XRP yoluyla yasa dışı menkul kıymet sattığını iddia etti. Ripple, iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Ripple ile SEC arasındaki dava sürerken bir adım önde olan taraf Ripple olarak yorumlanabilir.

Facebook Comments