Saturday, January 28th, 2023

Ripple ve XRP İçin Fransa Merkez Bankası Sonrası Dev İngiliz Şirket Ortaklığı Müjdesi!

Ripple ve XRP bugün Fransa Merkez Bankası ile olası bir ortaklık haberleri ile adından söz ettirdi. Aslında Fransa Merkez Bankası tarafından bu konuda daha önce açıklama yapılmış ve XRP Ledger’ın dijital euro kullanımı için incelendiği belirtilmişti.

ABD’deki Belirsizliğe Rağmen XRP Gelişmeleri Devam Ediyor

Bu haber ile beraber XRP fiyatı yeniden yükselişe geçerken, ABD’de belirsizliğe sahip olan Ripple da Avrupa için önemli bir şans elde etti. Fransa Merkez Bankasının dijital euro için XRP ağını kullanıp kullanmayacağı kesin olmasa da Ripple’ın Avrupa içerisindeki ününün artmaya ve iyileşmeye devam ettiği kesinleşti.

RippleNet müşterisi olan önde gelen ödeme çözümü sağlayıcısı Currencycloud, İngiltere merkezli dev bir şirket ile masaya oturdu. Fortu Wealth, İngiltere’nin en büyük varlık yönetim şirketlerinden birisi olarak biliniyor. Currencycloud bu ortaklık kapsamında Fortu Wealth’in müşterilerinin ödemelerini daha kolay yapmasını sağlayıp, dünya çapında farklı para birimleri ile işlem desteği sunacak.

CurrencyCloud, Büyük Bir Ortaklık İmzaladı

Currencycloud bunu yaparken Ripple’ın altyapısını kullanabilir. RippleNet’in ilk üyelerinden olan Currencycloud, milyarlarca dolarlık transferler için Ripple ağını ve özellikle ODL ürününü kullanırsa bunun XRP için faydasının çok büyük olacağı söylenebilir. Fortu’nun müşterilerinin bu ortaklık sonucunda sanal IBAN numaralarına da sahip olacağı belirtildi. Bunun hangi para birimleri için geçerli olacağı ise henüz açıklanmadı.

xrp

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 7 günde %14 yükseldi. Son 24 saat içerisinde yükseliş yaşayan ve düştüğü yerden kalkan XRP, 0,50 dolar direncini zorlamakta. XRP buna rağmen hala 7. sırada yer alıyor ve yakın zamanda yükseliş yaşayan Uniswap (UNI) tarafından da geçilebilir. UNI ile XRP arasındaki toplam piyasa değeri farkının sadece 5 milyar dolar olduğu görülüyor.

XRP İçin Diğer Kapılar Açık

ABD’de yaşanan dava belirsizliği XRP’yi çok kötü etkilese de Avrupa ve Asya Pasifik bölgelerinden gelen iyi haberler durumu değiştirebilir. XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda bunun sadece ABD için risk teşkil ettiği biliniyor. Ancak Ripple’ın adından söz ettirdiği Avrupa ve Asya Pasifik tabanlı ortaklıklar için ise bu dava hiçbir anlam ifade etmiyor. Dijital euronun XRP ağı tabanlı geliştirilmesi de bu davanın olumsuz sonuçlanmasına rağmen mümkün.

Facebook Comments