Friday, February 23rd, 2024

Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Holo (HOT) Yorum

Kripto para piyasasında 2 günlük sert düşüşten sonra 24 Şubat 2021 tarihi biraz toparlanmaya izin verdi. BTC fiyatı özellikle Square ve MicroStrategy’nin alım haberleri ile kısa süreliğine de olsa 51.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

52.000 dolarda yer alan direnç ise Bitcoin fiyatının yeniden 55.000 dolara ulaşmasını engelledi. Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 1 saat içerisinde %1,8 düşüş yaşayarak 49.209 dolara geriledi. Altcoinler de BTC’yi takip ederek benzer bir konumlanma yaşadı.

XRP Yorumları: Dava Sonrası Ne Olacak?

2 günlük düşüşte top 10 içerisinde en çok değer kaybedenin ise XRP olduğu gözlerden kaçmadı. Bir zamanlar en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP, an itibarıyla ise 7. sırada bulunuyor. Son 24 saat içerisinde %2,4 değer kazanan XRP, bu konuda da top 10’un en kötüsü konumunda.

XRP yorumlarına bakıldığında ise Ripple davasının yarattığı belirsizliğin piyasa genelinde hala sürdüğü görülüyor. XRP fiyatının bu belirsizlik esnasında 0,42 dolara inmesi ise 0,30 dolar bandının görülmesine yol açabilir. XRP fiyatının yükselişi için ise 0,49 dolar direncinin kırılması gerekiyor.

Binance Coin, Yükseliş Rallisini Sürdürüyor

XRP’nin üçüncülük sırasını ele geçiren Binance Coin ise piyasadaki olumlu performansını sürdürüyor. BNB, son 24 saat içerisinde %18 yükseliş elde ederek top 10’a damga vurdu ve düşüşten de en az zararla sıyrıldı.

BNB’nin fiyatında görülen artışın ve direncin en büyük sebebi ise Binance Smart Chain olarak biliniyor. Binance CEO’sunun neredeyse her hafta BNB lehine bir haber açıklaması ise fiyatın yükselişini sürdürülebilir kılabilir.

HOT, Tüm Zamanların Rekorunu Tazeledi

Türkiye’de ciddi bir yatırımcı kitlesine sahip olan Holo (HOT), son 7 gün içerisinde %145 yükseliş yakaladı ve uzun süredir devam eden sessizliğini bozdu. HOT, dolar bazında yaşadığı bu önemli yükselişe rağmen BTC bazında hala eskisine göre çok ama çok geri seviyede.

Buna rağmen son iki günde yaşanan sert düşüşlere en iyi tepki veren kripto para birimlerinden birisinin de HOT Coin olduğu net bir şekilde görülüyor. HOT için asıl direnç ise ABD dolarına karşı değil, BTC’ye karşı kendini göstermekte. Yine de HOT fiyatının 21 Şubat tarihinde 0,0040 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu tazelemiş olması, biraz konsolidasyon yaşayacağını göstermekte.

Facebook Comments