Monday, January 30th, 2023

Ripple (XRP) CEO’su Açıkladı: Büyük Ortaklık Resmen Durdu!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı son açıklamalar ile Blockchain firması ile MoneyGram International firmasının ortaklıklarını bir süre yavaşlattıklarını dile getirdi. Dün yapılan açıklamalara göre her iki taraf da belirsiz ortam düzelince ortaklığı yeniden gözden geçirme niyetinde bulunuyor. Yani köprüler tamamen yakılmış değil.

Büyük Ortaklık Durdu

Garlinghouse konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Ripple ve MoneyGram International’ın (MGI) birlikte Ripple’ın RippleNet ve On-Demand Liquidity (ODL) hizmetleri aracılığıyla milyarlarca dolarlık işlem gerçekleştirdiğini belirterek, “Bir kripto düzenlemesi çerçevesinin olmaması ABD’deki işletmeler ve tüketiciler için suyu gereksiz yere bulandırrken, Ripple ve MGI’nın birlikte başardıklarını inkar etmek mümkün değil.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak Ripple CEO’su, ABD’li milletvekillerini açık düzenleyici yönergeler oluşturmayarak kripto para sektörünü bulanık bırakmakla suçladı. Garlinghouse bu suçlamaları daha önce de defalarca dile getirmişti.

8 Mart’ta finans kuruluşu Axios’a konuşan Gralinghouse, ABD hükümetinin Ripple, XRP token ve firma yöneticilerine karşı açtığı davanın sadece XRP’yi değil tüm kripto endüstrisini kötü etkileyeceğini düşündüğünü dile getirdi. CEO’ya göre ABD’deki belirsizlikler yüzünden birçok önemli firma girişimcilik faaliyetlerini ABD’de değil ülke dışında yürütüyor.

Ripple ve MoneyGram

İki firma arasındaki stratejik ortaklık resmi olarak Haziran 2019’da açıklandı ancak MoneyGram 2018’in başından beri Ripple‘ın xRapid ürününü sınır ötesi ödeme sürecinin bir parçası olarak kullanıyordu. İki şirket arasındaki anlaşmanın 2023’te sona ermesi gerekiyordu.

Ancak MGI, ABD SEC’in Aralık 2020’de menkul kıymet ihlalleri iddiasıyla Ripple Labs aleyhine şikayette bulunmasının ardından Şubat ayı sonlarında Ripple ile ortaklığını askıya aldı. Aynı ay ödeme firması, ODL platformunu veya RippleNet’i doğrudan transferler için kullanmadığını belirtti.

Facebook Comments