Thursday, February 2nd, 2023

Ripple (XRP) CEO’sundan SEC Davasına İlişkin Yeni Açıklamalar!

Belgesel-haber programı “Axios on HBO” nun son bölümünde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirket olarak Ripple, token’ı menkul kıymet olarak sınıflandırmaya karşı bir dava açmak için kendisini geri çekse bile XRP’nin işlemlere devam edeceğini dile getirdi.

“XRP İşlemlere Devam Edecek”

CEO’nun açıklamalarına göre menkul kıymet varlığına sahip bir kişi, o menkul kıymet varlığının konu olduğu şirketin bir ortağı olarak nitelendirilebilir. dolayısıyla eğer şirket ortadan kalkarsa o menkul kıymet varlığının da bir değeri kalmaz.

Ancak Garlinghouse XRP’de böyle bir durumun söz konusu olmadığını, “Bir menkul kıymete sahipseniz bu size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ama Ripple ortadan kalkarsa, XRP işlem yapmaya devam eder.” sözleri ile açıkladı.

Bunlara ek olarak Garlinghouse yaptığı açıklamalarda token’ın bir menkul kıymet olabileceğini iddia eden dünyadaki tek ülkenin ABD olduğunu belirtiyor.

“Tüm Sektör İçin Kötü”

Eski CEO Chris Larsen ile birlikte SEC tarafından dava açılan Ripple CEO’su Garlinghouse, SEC’in bu adımının tüm piyasayı olumsuz etkileyeceğini ifade ediyor. Garlinghouse konuyla ilgili olarak, bu durumun sadece Ripple için değil hem Amerika içindeki hem de Amerika dışındaki kripto para endüstrisi için kötü olduğunu dile getiriyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre hem Amerika’da hem tüm dünyada şu anda düzenleyici bir belirsizlik var ve bu durum işlerin karışmasına sebep olabilir.

Ripple’da İşler Yolunda

Ripple daha önce yaptığı açıklamalarda SEC ile ilgili yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen işlerin yolunda olduğunu ifade etmişti. Ripple daha önce de kullanıcılarının büyük çoğunluğunun ABD dışında olduğunu ve bu sebepler herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtmişti.

Bunlara ek olarak Ripple, kendi sahasındaki yasal sıkıntılara rağmen ABD dışında 15 bankacılık ortağıyla anlaşma imzalamayı başardı.

Facebook Comments