Friday, April 19th, 2024

Ripple (XRP) Coin Uzun Zaman Sonra Önemli Seviyeyi Geçti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davanın ardından oldukça zor günler geçiren XRP bugün güzel bir artış ivmesi yakalayarak uzun zaman sonra 0,30 doların üzerine yükselmeyi başardı.

Ripple Fiyatı

SEC’in hem Ripple’a hem CEO Brad Garlinghouse’a hem de kurucu Chris Larsen’a açtığı davanın ardından adeta çöküşü yaşayan ve 0,60 dolar bandından 0,17 dolara kadar gerileyen XRP 1 haftadır 0,28 dolarlık seviyede seyrediyordu.

Yakaladığı son yükseliş ivmesi ile 0,32 dolara kadar yükselen XRP’nin şu an için 0,30 doların üzerine kalmak için mücadele verdiği görülüyor.

XRP Yatırımcılarının Kayıpları

Ortaya çıkan son bilgilere göre DLT ve kripto sektörü üzerinde çalışan bir avukat olan John E. Deaton yaptığı açıklamalarda, eski SEC başkanı Jay Clayton‘ın yine eski SEC başkanı Joseph Grundfest‘ten bir mektup aldığını ifade etti.

Mektupta Grundfest’in Clayton’ı, XRP‘nin potansiyel olarak milyarlar kaybedebileceği konusunda uyardığı bildirildi. Ayrıca avukata göre de Ripple ve CEO’larına karşı acil yaptırımı zorlayan ciddi bir neden bulunmuyor.

Tüm bu açıklamalara bakıldığında aslında çoğu kişi bu dava sebebiyle sadece Ripple’ın ve yöneticilerin cezalandırılmayacağının farkında. Eğer dava Ripple aleyhine saonuşanırsa tüm XRP yatırımcıları büyük kayıplar verebilir.

Jay Clayton’ın üçüncü şahısların davadan sonra milyarlar kaybedebileceğinin farkında olmasına rağmen bu girişimde bulunduğunu dile getiren avukat, “Ama Clayton ve SEC bu ciddi uyarıları görmezden geldi. Masum yatırımcıların uğradığı milyarlarca zarara rağmen SEC, modern tarihin en önemli davasını açmış oldu.” ifadelerini kullandı.

XRP Eski Günlerine Dönebilir Mi?

Muhtemelen XRP fiyatı bir süre daha düşüş ya da konsolidasyon grafikleri ile yoluna devam edecek. Çünkü şu an genel görünüm Ripple için çok karışık ve henüz davanın ilk danışma süreci bile yapılmış değil.

Facebook Comments