Tuesday, November 28th, 2023

Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Dash (DASH) ve Polkadot (DOT) Yorumları

Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden 48.000 dolar üzerine çıkıp rekor tazelemesi, piyasayı düşüşten kurtardı. Altcoinlerin yükselişinin devam etmesi için lider kripto para biriminin yatay seyretmesi gerekiyor ve BTC de tam olarak haftalardır bunu yapmakta. Bu yükselişin en çok kazandıranlarından olan DOGE, Dash ve DOT ile beraber dava haberi ile sert düşen XRP ise dikkat çekmeye devam ediyor.

Polkadot (DOT) Yorumları: Hedef 30 Dolar mı?

Çok değil bundan birkaç ay önce 6 dolar seviyesinden işlem gören DOT/USD, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 26 dolar seviyesine ulaştı. DOT için kritik direnç olan 20 doların aşılması ile birlikte fiyatın 30 dolarlık hedefe doğru ilerlemesi ise başladı.

Uzmanlar özellikle Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorunu devam ettikçe DOT fiyatı için yükseliş öngörmekte. Ethereum ağındaki kısıtlı işlem kapasitesi, işlem sayılarının rekor bir şekilde artmasına neden oluyor. Bu da yatırımcıları Polkadot gibi alternatif ağlara itmekte. DOT yorumlarının başında ise bundan dolayı yükseliş yaşanabilmesi yer alıyor.

XRP Davası İle İlgili Olumlu Yorumlar Gelmeye Devam Ediyor

0,17 dolara kadar çekilen XRP fiyatı, dava yaklaştıkça yükseliş yaşamakta ve kısa süre önce 0,58 dolara kadar çıktı. XRP mahkeme sonucu hakkında açıklamalarda bulunan ünlü avukat Joseph Hall ise yükselişin sebebini de açıklamış olabilir.

Hall, SEC’nin davayı kaybedebileceğini veya XRP’nin anlaşma elde edebileceğini vurguladı. Bu da 22 Şubat tarihi yaklaştıkça XRP fiyatında olağanüstü hareketlilik görmemizi sağlayabilir.

DOGE İçin Yükseliş Bitti mi ?

Türkiye’deki DOGE çılgınlığı hız kesmeden devam etse de fiyat buna ayak uydurmakta zorlanıyor. Son günlerde Türkiye’nin en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi olan DOGE, zirve fiyatı 0,089 dolardan 0,066 dolara kadar geriledi.

Son 24 saat içerisinde %9 üzerinde düşüş yaşayan DOGE, eğer Elon Musk cephesinden bir haber gelmezse sert düşüşünü sürdürebilir. Sınırsız arza sahip olan DOGE’un uzun vadede düşüş yaşaması ise uzmanlara göre kaçınılmaz bir durum.

DASH Fiyatının Yükselişi Yeni Başlıyor Olabilir

DASH, özellikle Latin Amerika bölgesinde zaman zaman Bitcoin’den bile çok kullanım elde eden bir kripto para olarak biliniyor. Son 14 günde %57 yükseliş elde eden DASH, altcoin sezonuna rağmen neredeyse yerinde saymış olarak nitelendirilebilir.

Bu da DASH fiyatının yakında ciddi bir yükseliş yaşayabileceğini düşündürüyor. Cardano gibi bazı altcoinler son dönemlerin rekorunu kırarken DASH’in yerinde sayması uzmanlara göre “fırtına öncesi sessizlik” olarak nitelendirilmekte.

DASH’in 2018 yılındaki rekoru 1.350 dolar olarak biliniyor ve bunun hala neredeyse 10 kat altında olduğu görülmekte. Tabii ki DASH’in harekete geçmesi için öncelikle kritik 200 dolar psikolojik direncini kırması gerekiyor.

Facebook Comments