Monday, April 15th, 2024

Ripple (XRP), EOS, Dash ve NEO Yorumları – 25 Şubat 2021

Ripple (XRP), EOS, Dash ve NEO Yorumları - 25 Şubat 2021

Bitcoin (BTC) fiyatının sert düşüşü piyasayı alaşağı etse de bunun yeniden 50.000 dolar üstüne çıkması beklenen etkiyi gösteremedi. Lider kripto para birimi 50.000 doların üzerinden işlem görürken birçok altcoin ise neredeyse aylar önceki seviyelerine geriledi.

XRP, 0,60 Dolarda Tutunamadı

Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi XRP’ye bakıldığında bunun artık kalıcı bir şekilde 7. sıraya yerleştiği görülüyor. Kısa süre önce 0,60 dolardan işlem gören ve sırasına çok yaklaşan XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,46 dolar seviyesinde.

XRP/USD işlem çifti için kritik 0,68 dolar direncinden dönülmesi ve BTC’nin düşüşü, fiyatı 0,37 dolar bandına çekti. XRP fiyatı kısa süre içerisinde 0,40 dolar bandına çıksa da uzmanlar 0,48 dolar direnci kırılmadan yeniden 0,37 dolar desteğine kadar düşüş bekliyor.

EOS, Ethereum Katillerinin Gerisinde

XRP gibi yerinde sayan ve zamanla düşüş yaşayan bir diğer kripto para birimi ise EOS olarak gözüküyor. EOS, CTO Dan Larimer’in istifasından sonra bir türlü toparlanamadı ve piyasadaki FOMO’ya rağmen rakiplerinden hep geri kaldı.

Ethereum katili olarak piyasaya sürülen EOS’un özellikle Cardano ve Polkadot’un ortaya koyduğu rekabette geride kaldığı da görülüyor. EOS fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3,95 dolardan işlem görüyor ve önemli bir gelişme olmadıkça düşüşün sürebileceği düşünülüyor.

EOS fiyatına yükseliş getirecek ve rakiplerinin önüne geçmesini sağlayacak tek gelişme ise önemli bir güncelleme gibi gözüküyor.

DASH İçin Hedef Devam Ediyor

Dash, 30 günlük tabloya bakıldığında 327 dolar rekorundan sonra düzeltme yaşamaya başlamış gibi gözüküyor. Aslında bunun tam da BTC’nin düzeltmesine denk gelmesi genel bir düşüş olduğunu gösteriyor.

DASH, 2021 yılının rekorunu kırsa da tüm zamanların rekoruna hala çok uzak ve sosyal medyadaki gönderilerin yoğunluğu da DASH için bir hayli olumlu. DASH/USD işlem çiftinin 270 dolar direncini kırması ise yeniden 300 dolar bandını getirebilir.

NEO/USD Teknik Analizi

Birçok yatırımcının 25 dolardan aldığı ve beklemeye geçtiği NEO, 38 dolar direncini kırsa da 45 dolarda bir hayli zorlanıyor. Kısa süre önce bu direnci kıran NEO, BTC ile yeniden 45 dolar altına geriledi.

NEO/USD grafiğine göre 45 doların kırılması ise kısa sürede 90 doları beraberinde getirebilir. NEO hacminin düşmesi ise durumun iyi olmadığını gösteriyor.

Facebook Comments